1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Rize şehidi uğurlandı
Rize şehidi uğurlandı

Rize şehidi uğurlandı

Feryatlar yürek yaktı...

A+A-

Batman'da jandarma karakoluna PKK'lı teröristlerce bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu'nun naaşı, Batman Merkez Yenişehir ilçesindeki General Galip Deniz Kışlası'nda düzenlenen askeri törenin ardından uçakla Trabzon Havalimanı'na gönderildikten sonra karayoluyla ize'nin Kendirli Beldesindeki baba evine getirildi. Şehit ile aynı uçakta gelen baba Kamil ile anne Fadime Fazlıoğlu'nun güçlükle ayakta durduğu gözlendi. 

FERYATLARI YÜREK YAKTI

Anne Fazlıoğlu, "Açmadan soldurdular oğlum. Doyamadım yavrum", baba Fazlıoğlu da "Ciğerlerim yanıyor oğlum" diyerek gözyaşı döktü.

Kozluk'ta terör örgütü mensuplarının gasp ettikleri araçla Kozluk Belediye Başkanı'nın içinde olmadığı, bir yakınının kullandığı özel araca yönelik silahlı saldırı sırasında olay yerindeki başka bir araçta bulunan öğretmen hayatını kaybetmiş, bir kişi hafif yaralanmıştı.  

Bölgeden uzaklaşan ve Bekirhan Jandarma Karakolu önünde uygulama yapan güvenlik güçlerince durdurulmaya çalışılan teröristlerin aracı infilak ettirmesi sonucu yaralanan 2 askerden Fazlıoğlu, kaldırıldığı hastanede şehit olmuştu.

c-012.jpg