1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Rize'de Fıkra Gibi Olay!
Rize'de Fıkra Gibi Olay!

Rize'de Fıkra Gibi Olay!

Başkanlar Savaşı...

A+A-

Muhtarlar Derneği Başkanlığı'na seçilen Kadir Ali Hacıoğlu, eski başkan kapısını kilitlediği için derneğe giremiyor.

 


Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde Muhtarlar Derneği Başkanlığı'na seçilen Kadir Ali Hacıoğlu, eski başkan Ahmet Özyanık'ın kapısını kilitlediği derneğe bir haftadır giremediğini iddia ederek Ardeşen Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

 

Ardeşen İlçesi'nde 1 Nisan tarihinde Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimi yapıldı. Mevcut başkan Ahmet Özyanık'ın aday olmadığı seçimlerde Yamaçdere Köyü Muhtarı Kadir Ali Hacıoğlu, Sinanköy Muhtarı Avni Bayraktar ile Armağan Köyü Muhtarı Fuat Terzi yarıştı. 46 delegeden 43'ünün oy kullandığı seçimlerde Kadir Ali Hacıoğlu 16, Avni Bayraktar 15, Fuat Terzi ise 12 oy aldı. Sonuçlara göre kurucu üye Kadir Ali Hacıoğlu, dernek başkanlığına seçildi. Seçimden bir gün sonra yönetim kurulu üyeleri ile birlikte belediye iş merkezindeki dernek lokaline giden Hacıoğlu, derneğin tabelalarının söküldüğünü ve kapısının kilitli olduğunu gördü. Hacıoğlu, eski başkan Ahmet Özyanık'ın desteklediği Avni Bayraktar'ın seçimi 1 oyla kaybetmesi üzerine, eski başkanın dernek lokalini kilitlediğini ve anahtarı kendilerine vermediğini ileri sürdü.

 


'BİZ ANAHTARI ALIP GİİTMEDİK, ELİMİZLE TESLİM ETTİK'

15 yıllık muhtar Kadir Ali Hacıoğlu, üç aday olarak seçimlere girdiklerini belirterek, 'Sandıktan biz çıktık. Bir gün sonra derneğimize gittik ve kapalı olduğunu, tabelaların çöpe atıldığını gördük. Seçildiğimiz halde derneğimize giremiyoruz. Biz de yasal süreç başlatarak suç duyurusunda bulunduk' dedi. Derneğin ilk kurucularından biri olduğunu ifade eden Hacıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü

 

'Kurucular arasında halen muhtarlık yapan tek kişi ben kaldım. Biz orayı kurduğumuzda bütün muhtarlara hizmet etmeyi amaçlamıştık. Daha önceki dönemde seçimi kazanarak bir dönem başkanlık yaptım. Görev süremin sonunda hiç aday olmadan seçimsiz görevi devrettim. Sonra bir daha aday oldum ve Ahmet Özyanık'la yarıştım. Seçimi kaybettim ve Ahmet Özyanık'ı tebrik ederek her türlü desteği vermeye hazır olduğumu söyledim. Görevi böyle teslim ettik. Anahtarı alıp gitmedik. Anahtar o zaman bizdeydi ve biz elimizle teslim ettik.'

 


'BENDE ANAHTAR YOK'

Eski Başkan Ahmet Özyanık ise, seçimde aday olmadığını belirterek 'Muhtarlar Derneği olarak kullanılan yer belediyeye aittir. Biz orada işgalci olarak görünüyorduk. Seçimden sonra belediye orayı geri aldı. Bizimle ilgisi yok. Kazanan arkadaş gelsin derneğin demirbaşlarını alsın, ama bende anahtar yok' dedi.