1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Rize’de İdrak Yolu Enfeksiyonu
Rize’de İdrak Yolu Enfeksiyonu

Rize’de İdrak Yolu Enfeksiyonu

Yener Yanık yazdı...

A+A-

 Deplasmanda tek kale oynayıp da tek forvet oynatan, Alper’den sol bek olamayacağına hala anlamayan, Douglas denilen adamın stoperden çok NBA basketçisinden farklı olmadığını idrak edemeyen ve bunları on beş haftadır çözemeyen hangi hocaysa odur bu idrak yolu enfeksiyonuna yakalanan…

İlk 11’i maçtan önce gördüm dedim ki eyvah… Sağda kelle koltuk Salih,Cavanda yedek, solda kevgir Alper… Stoperde kocakarıdan biraz daha esnek Yumlu ve Douglas… Şunların hangi biri size güven veriyor.

Peki, hiçbirimize güven vermeyen bu dörtlüye hoca nasıl güveniyor. Üstelik bu dörtlüyle tek kale oyun oynatıyor… İlk yarı İki gol yiyor ve ikisine de sol yanımızdan ve kontradan yedirtiyor.

Yahu gözüne olduğumun yılların kurt hocası… Geçen maç Yusuf’u solda oynattın bu kadar hata yapmadı… İki gol yedin ikisi de Alper’den… Aynı yumruğu yedin Fener’den, on kişi kalıp Alper yüzünden…

Oynat solda Yusuf’u koy önüne Erkan’ı ya da Marin’iveya başka birini… Bu kadar ağır adamlardan defans kuruyorsan bunların yanına hızıyla kontrayı bozacak Cavanda’yı koymuyorsun.

Bu kadar zor mu bu işler… Maç 2-0’a gelince aklın başına geliyor.

Sorsan hakem suçlu… Hakem zaten Hentbol hakemi…  Olmayan penaltıyı verdi, olan üç tanesini de hentbol maçı zannıyla yedi. Verdiğini de Cordoza kalecinin malum yerine nişanladı.

Başakşehir maçında beraberliği yiyen Cordoza atamadığı penaltıyla da mağlubiyete hocası kadar olmasa da tesir etti.

Sadi hocanın egosu, Cordoza’nın kötü günü rakip kalecinin muhteşem oyunu, hakemin Hentbolcu kimliği Atmacalara yaradı.

On dördü isabetli toplamda yirmi dört şut, ligin korner rekoru, bir penaltı ve gol yok. Tek kale oynayıp da üç  kontra ile derdest oluşumuzun özeti bu…

Çiçeği burnunda yönetim seçimden önce Lucescu deyip bizi gaza verdi, seçimden sonra Lucescu olmazsa olmazımız değil diye çamura yattı. Çok açık söylüyorum “oyunu çok iyi okuyan, takımı çok iyi maça hazırlayan, cesur ve atak futbol anlayışında olan bir hoca olmazsa olmazımız.

Reklam yıldızı Şota, 80’ler dizisine özgü Sadi Hoca ya da bunların muadilleri olduğu müddetçe burnumuz malum şeyden çıkmayacak dostlar.

USTA’nın yerinde olsam en azından Hami ile sezonu bitirirdim, hatta gelecek yıl için de Lucescu şayet balonsa şimdiden Hami’yi düşünürdüm.

Sadi Hoca, kafandan çıkarmadığın şapkanı önüne koy ve düşün ve ne olur bu enfeksiyondan kurtul… Bu takım tek forvet oynamaz, bu takımda Yumlu ve Daugles beraber ASLA oynamaz. Cavanda dururken Salih’ten sağ bek olmaz. Veeee Alper’den de sol bek OLMAZ.

Olursa ne mi olur…

Rize’de 3-0 alacağın bir maçı ( idrak yolu enfeksiyonuna tutulmandan dolayı ) 3-0 kaybeder ve “Trabzon, sen bizim kardeşimizsin.”tezahüratları  ( makara geçer gibi ) eşliğinde kardeş tokadı yiye yiye kaybedersin ve işin kötüsü bu zihniyet tedavi ettirmezsen kendini küme mücadelesi içinde bulursun.

İnşallah Beyin cerrahı Asbaşkan ÇUBUKÇU bu enfeksiyonun tedavisi husussunda USTA’sına birkaç telkinde bulunur.

Ezcümle… RİZE’DE İDRAK YOLU ENFEKSİYONU