1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Rize'de Operasyon!
Rize'de Operasyon!

Rize'de Operasyon!

3 Tutuklama...

A+A-

Rize'de düzenlenen operasyonda, bazı yemek, temizlik ve güvenlik firmalarının aralarında anlaşarak katıldıkları ihalelerde kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıkları iddiasıyla 13 firma sorumlusu gözaltına alındı. Şüphelilerden 10'u serbest bırakılırken, 3'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 


Rize Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, bazı yemek, temizlik ve güvenlik firmalarının aralarında anlaşarak katıldıkları ihalelerde kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıklarını belirledi. Harekete geçen polis, Rize ve Çorum'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve ihaleye fesat karıştırmak suçlarını işledikleri gerekçesiyle İ.A., Ş.Y., S.A., R.B., R.K., L.K., A.F., R.M., O.M., İ.K., A.T., E.M. ve E.K.'yı gözaltına aldı. Şüphelilerin ev ve işyerleri ile üzerlerinde yapılan aramalarda, diğer anlaşmalı oldukları firmalara ait çok sayıda doküman, kaşe ve sözleşme belgeleri ile dijital deliller ele geçirildi. Ele geçirilen belgeler Rize Cumhuriyet Başsavcılığı'na, dijital deliller ise Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'ne gönderildi.

 

Gözaltına alınan şüphelilerden Ş.Y., R.K., A.F., R.M., O.M., İ.K., A.T., E.M., E.K. ve L.K., sorgularının ardından serbest bırakıldı, İ.A. (38), R.B. (37) ve S.A. (37) ise tutuklanarak Kalkandere L Tipi Cezaevi'ne gönderildi.