1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rizespor'da "Hepatit B" şoku!
Rizespor'da "Hepatit B" şoku!

Rizespor'da "Hepatit B" şoku!

Rizespor üzgün...

A+A-

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da sezon başında transfer edilen Gambiyalı Ousman Jallow'da Hepatit B virüsü tesbit edildi.

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da kulüp doktoru İlyas Gökhan Günaydın, sezon başında transfer edilen Gambiyalı Ousman Jallow'un yapılan tetkiklerinde aktif Hepatit B tanısı konulduğu, futbolcunun 15 gün istirahat ve dengeli beslenme tedavisi uygulanacağını bildirdi.


Günaydın, yaptığı yazılı açıklamada, futbolcunun karaciğer enzimlerinin başlangıçta yüksek tespit edildiğini vurgulayarak, şunları ifade etti:

 

''Oyuncumuz öncelikle istirahate alınmış, daha sonra kan tahlilleri tekrar yapılmış, karaciğer enzimlerinde gerileme saptanmış ve bağışıklık sağlama eğiliminde olduğu görülmüştür. Yapılan tetkikler sonucunda oyuncumuz 15 gün boyunca istirahat ve dengeli beslenme tedavisi uygulanacaktır. İlaçsız tedavisi uzmanlarca uygun bulunmuştur. Bu bulgular doğrultusunda 15 gün sonra futbolcumuzun takımla antrenmanlara başlaması öngörülmektedir.''

 

Süper Lig ve Bank Asya 1. Ligde de bu şekilde oyuncuların futbol hayatlarına devam ettiğinin bilindiğini belirten Günaydın, şunları kaydetti:

 

''Hepatit B kan yoluyla bulaşan bir hastalık olduğundan, kampta bulunan diğer futbolcu, idareci ve teknik personel ile kulübümüzdeki diğer personel ve yönetim kurulu üyelerinin de kan tetkikleri süratle yapılmaya devam etmekte olup, şu ana kadar sonuçlanan tetkiklerde herhangi bir bulaşma saptanmamıştır. Hepatit B aşıları eksik olanların aşılarının tamamlanmasına devam edilmektedir. Hepatit B, futbol oynamaya engel teşkil etmemektedir.''

 

Kulüpten, futbolcunun sezon başında hazır olup olamayacağı ile ilgili bir açıklama ise yapılmadı