1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rus askerinden provokasyon!
Rus askerinden provokasyon!

Rus askerinden provokasyon!

İşte detaylar...

A+A-

 Türkiye ile Rusya arasındaki uçak krizi devam ederken Boğaz'dan geçen Rus savaş gemisinde bir Rus askeri provokasyona imza attı. Asker, Boğaz geçişi boyunca omzunda füze taşırken diğer askerler uçaksavar ile poz verdi.

Rus donanmasının Karadeniz Filosu'na ait gemilerden 'Ropucha-1' sınıfı çıkarma gemisi 158 borda numaralı 'Caesar Kunikov' İstanbul Boğazı'ndan meraklı bakışlar arasında geçti.

Rus askerin omzundaki füze

İstanbul Boğazı'ndan geçiş yapan 112.5 metre uzunluğundaki Rus Savaş Gemisi Caesar Kunikov'un, Ege Denize'ne açılarak Akdeniz'e doğru yola çıktı. Rus bir askerin omuzdan havaya atılan füzeyi geminin Boğaz'dan geçişi sırasından omuzunda taşıdığı görüldü.

Füze ile poz verdiler

Geminin rotası hakkında bilgi verilmezken Üsküdar-Kabataş hattında yolculuk yapanları gören Putin'in provokatör Rus askerlerinin, uçaksavar füzesi ile poz verdiği görüldü. İlk defa askerler geminin üstünde hazır konumdaydı ve görüntülerde uçaksavar bile vardı.

Fotoğraflar Uluslararası İlişkiler Uzmanı Yörük ve Fotoğrafçı Emre Dağdeviren'e ait. İki isim de Boğaz gözlemcisi olarak tanınıyor. Rus gemisinin Boğaz'dan geçtiği sırada 3 NATO gemisi de İstanbul'a geldi.