1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Rusya Akdeniz'e 4 savaş gemisi gönderdi
Rusya Akdeniz'e 4 savaş gemisi gönderdi

Rusya Akdeniz'e 4 savaş gemisi gönderdi

Suriye'ye askeri müdahale konusu dünya gündeminde konuşulurken Rusya 1'i istihbarat 1'i uçak gemisi olmak üzere 4 gemisini Akdeniz'e gönderdi.

A+A-

 Suriye'ye askeri müdahale tartışmaları sürerken Rusya sıcak gelişmelerin yaşanacağı Akdeniz'e istihbarat gemisi gönderme kararı almıştı.

İSTANBUL BOĞAZI'NI GEÇİYORLAR

ABD 'nin Doğu Akdeniz'e gönderdiği, içerisinde nükleer uçak gemisi de bulunan filoya karşı alınan jet kararın ardından bölgeye gönderilen 1'i istihbarat, 1'i uçak gemisi katili Moskva olmak üzere 4 Rus savaş gemisi şuan İstanbul Boğazı'nı geçiyor. Yarın ise Çanakkale'yi geçerek birkaç gün içerisinde Doğu Akdeniz'deki yerlerini alacaklar.

AKILLI GEMİ İSTİBARAT GEMİSİ

SSV-201 borda numaralı 1987 yapımı Priazovye Rusya'nın Sivastopol'da bulunan Karadeniz Filosu'na ait. 95 metre boyunda ve 15 metre genişliğindeki akıllı gemi, elektronik sinyal toplama ve karıştırma yeteneğine sahip. Gemide bulunan sistemler fırlatılan füzenin yerini ve hedefi tespit edebiliyor. Elektronik donanımları sayesinde deniz ve hava trafiğini, radyo ve radar frekanslarını izliyor, şifreli radyo ve telefon mesajlarını engelleyip çözebiliyor.