1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rusya büyükelçiyi uyardı
Rusya büyükelçiyi uyardı

Rusya büyükelçiyi uyardı

Rusya: İsrial Büyükelçisi Rusya Dışişleri'ne çağrıldı!

A+A-

Rusya'dan gelen bir son dakika bilgisine göre, İsrail'in Suriye'de yaptığı hava saldırılarına istinaden İsrail büyükelçisi Rus Dışişlerine çağrıldı.

 

Interfax'ın son dakika haberine göre, İsrail Büyükelçisi, İsrail'in Suriye'de düzenlediği ve hava saldırıları sonrası Rusya Dışişleri'ne çağrıldı.

 

İsrail'in Moskova Büyükelçisi Gary Koren, İsrail'in Suriye'de düzenlediği hava saldırılarına açıklık getirmesi için Rusya Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

 

YERLE BİR EDERİZ

 

Dün İsrail'in orta kesimlerindeki Ramat Gan kentine bağlı Tel HaŞomer askeri üssünde, askere yeni alınan İsraillilere hitap eden Lieberman, "İsrail uçaklarının Suriye rejimine ait savunma sistemleri tarafından taciz edilmesi durumunda, İsrail bu ülkenin tüm hava savunma bataryalarını yerle bir edecek" demişti.

 

SURİYE VURDUK DEDİ İSRAİL YALANLADI

 

Suriye ordusu ise yaptığı açıklamada, bir İsrail uçağını düşürdüklerini, bir diğerini de vurduklarını iddia etmişti. İsrail ordusu ise bu açıklamayı yalanlayarak, İsrail'e ait hiçbir savaş uçağının zarar görmediğini öne sürmüştü.

 

SALDIRILAR PALMİRA'DA GERÇEKLEŞTİ

 

Saldırıların IŞİD'in elinden geri alınan Palmira antik kenti yakınlarında gerçekleştiği bildirilmişti.

 

Suriye ordusunun yazılı açıklamasında, "Dört İsrail uçağı yerel saatle 02.40 dolaylarında Lübnan toprakları üzerinden hava sahamızı ihlal etmiş ve Palmira yolunda bulunan bir askeri üssümüzü vurmuştur" ifadeleri yer almıştı.