1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Rusya Suriye’deki vatandaşlarını tahliye ediyor
Rusya Suriye’deki vatandaşlarını tahliye ediyor

Rusya Suriye’deki vatandaşlarını tahliye ediyor

Suriye’de bir türlü önüne geçilemeyen şiddetin devam etmesi Rusya’nın bu ülkedeki vatandaşlarını tahliye etme kararı almasına neden oldu.

A+A-

Suriye’de bir türlü önüne geçilemeyen şiddetin devam etmesi Rusya’nın bu ülkedeki vatandaşlarını tahliye etme kararı almasına neden oldu. Rus bir yetkilinin açıklamasına göre Moskova’dan yola çıkan uçak Suriye’ye sivil uçakların indirilmemesi nedeniyle Beyrut üzerinde getirilmeye çalışılacağını ifade etti.

Rusya, Suriye'de bulunan 150 vatandaşının tahliyesi için düğmeye bastı. Adının açıklanmasını istemeyen Rus diplomat, Suriye'de şiddetin artmasıyla devreye girme zorunluluğu hissettiklerini açıklayarak, Moskova'dan iki uçağın Beyrut'a doğru yola çıkacağını belirtti. Rus diplomat bunun topyekün bir tahliye olmadığında ısrar ederek Suriye'ye sivil uçuşların yapılamadığına dikkat çekti. 'Gerektiği takdirde Şam konsolosluğumuza gelerek yardım isteyen her vatandaşımızın yardımına gideceğiz' diye konuşan yetkili sözlerini 'Suriye'de halen binlerce Rus vatandaşı rahatça yaşıyor' ifadelerini kullandı.