1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Rüzgâr ekti, Fırtına biçiyor!
Rüzgâr ekti, Fırtına biçiyor!

Rüzgâr ekti, Fırtına biçiyor!

Trabzon yıllardır seri başı olamıyor, hep güçlü rakiplerle eşleşiyor.

A+A-

Geçen sezon Liverpool, bu kez Benfica derken yeni kura öncesinde de seri başı olmayan Trabzon’u yine çok önemli rakipler bekliyor. Bordo-Mavililer bu durumdan sıkıntılı ama bu bir anlamda da kendilerinin yakın geçmişte aldıkları kötü sonuçlardan kaynaklanıyor. İşte birkaç eleniş öyküsü...

2005-2006 Anorthosis

Kendi kulüp kariyeri bir yana Rum kesiminin futbol seviyesi de düşünülünce Trabzon’un turu farklı skorlarla geçeceği tahmin edilmişti. Ancak beklendiği gibi olmadı. Ülkelerin birbirini tanımıyor olmasından ötürü kaynaklanan siyasi gerginlikler bir yana Trabzonspor, rakibine deplasmanda 3-1 gibi ağır bir skorla yenildi, Trabzon’da 1-0 kazandı ama yetmedi, elendi.

2006-2007 Osasuna

İspanya’nın orta dereceli bir ekibi olan Osasuna da Trabzonspor’un kabusu oldu. İlk maç Trabzon’daydı. Bordo-Mavililer, 2-2’lik bir beraberlikle avantajı rakibine kaptırdı. İspanya’daki maç 0-0 bitince sonuç kaçınılmazdı, Trabzonspor elendi.


2007-2008 Otelul Galati

Karadeniz ekibi için sevindirici bir eşleşmeydi. Doğru dürüst bir stadı dahi olmayan Arnavut temsilcisi Otelul Galati, Ziya Doğan’ın çalıştırdığı Trabzonspor’u bozguna uğrattı. İlk maçı deplasmanda 2-1 kaybeden Bordo-Mavililer, Avni Aker’de de büyük şok yaşadı. Skor ve kazanan aynıydı, Fırtına elendi!

2009-2010 Toulouse

2008-2009 sezonunda Avrupa bileti alamayan Trabzonspor, 1 yıllık hasretin ardından Fransız Toulouse ile karşılaştı. Ancak Bordo-Mavililer, tura neredeyse ilk maçla veda etti. Rakibin hücumlarında çaresiz kalan ev sahibi, sahadan 3-1 yenik ayrıldı. Fransa’da turistik seyahat için olmadığını maçı 1-0 kazanarak gösterdi ama bu da yetmedi, elendi.

2010-2011 Liverpool

En zor kurayı çeken Trabzon, buna rağmen en iyi işlerinden birini çıkardı. İngiltere’de 1-0’lık yenilgiye rağmen ezilmeyen Bordo-Mavili ekip, Trabzon’da da elinden gelenin en iyisini yaptı ama 2-1 yenilmekten kurtulamadı, elendi.