1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Saadet Partisi hız kesmiyor
Saadet Partisi hız kesmiyor

Saadet Partisi hız kesmiyor

Saadet Partisi seçim çalışmaları kapsamında esnafı ziyaret etmeye devam ediyor.

A+A-

Bat pazarı esnafını geziyle devam eden çalışmalara milletvekili adayları, Mustafa Yılmaz,  Mehmet Uz ve Necati Eraydın katıldı.

Esnafı gezerken bir anısını anlatan milletvekili adayı Mustafa yılmaz; “önceki seçimlerde de adaydım, buralarda gezerken esnaf bize bakamazdı müşteri yoğunluğundan. Şimdi ise her uğradığımız yerde bize çay ikram ediyorlar. Bu bizim için iyi oldu ama esnafımızın iş konusunda ne kadar sıkıntılı olduğunun da göstermesi açısından kötü oldu.”

Esnafı gezerken sıcak ilgiden memnun olduklarını dile getiren milletvekili adayları, esnafının fotoğrafının aslında Türkiye ekonomisinin de fotoğrafı olduğunu belirttiler.

Milletvekili adayı Mustafa Yılmaz: “ Ticaretin suyu paradır. Para olunca esnafın işleri düzelir, güçlenir. Esnaf güçlü olunca da devlet güçlü olur. Çünkü daha fazla vergi verir. Biz geçmişte halkımıza refah seviyesini artıran maaş artılarını yaptık, vatandaş ihtiyacını karşıladı, esnaf kazandı yeni vergi koymadığımız halde vergi gelirlerimiz beş milyar dolar daha arttı. Şimdi vatandaşımızın da belirttiği gibi ticaret merkezi olan bat pazarı mevkiinde kiralık dükkan sayısı oldukça fazlalaştı. Bunun nedeni ticaretin tekelleşmesi ve halkımızın alım gücünün azalmasıdır.” Dedi.