HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Sabotaj!

A+A-
 Bir takım mağlup olabilir. Fakat  bir takım,  tüm on biri ile yemin etmiş gibi gamsız olma hakkına sahip değildir! Trabzonsporlu futbolcular adeta ant içmiş gibiydi! Galibiyet için değil, mağlup olmak için sanki söz birliği etmişlerdi!

Futbolla ilgili anlatacak bir şey yok. Çünkü futbol adına yapılan tek olumlu hareket yok! İnanılmaz pas hataları, inanılmaz isteksizlik! Yetmedi, kanatların ne önü ne arkası çalışmıyor! Orta alan deseniz, yol geçen hanı! Beyler istirahatte! Savunma tam bir acemiler ordusu gibi! Yeminle söylüyorum ve asla mübalağa etmiyorum. Bugün bu oyuncular birileri ile hesap görme adına adım atmadılar! Belli ki içeride büyük sorunlar var! Ya paralar ödenmiyor, bunun protestosu! Ya da takım içinde gruplaşma! Veya Sportif Direktörün ‘kellesini’ yemek için edilen bir yemin var ortada! Düşünün, halt edip her zaman ki gibi fütursuzca ‘jet uçağı’ ile mukayese etme densizliğine giriştiğimiz  Cavanda bile bugün motoru hiç ama hiç çalıştırma gereği duymadı! Yani bugün kaybedilen maçın teknikle, taktikle bir alakası olmadığını hepimizin anlaması lazım. Adamlar oynamamak için sanki yemin etmişler ya da sanki bir yerden tehdit yemişler! Gerçi eğer başınızda bulunan ve ‘Başkan’ denilen  şahıs, her şeyden bihaber ise futbolcu da bildiğini okur!  Yani ‘at sahibine göre kişner’ misali, Ankara’da acı acı kişnedi bizimkiler de! En büyük sorumlu Trabzonspor’un başında ki isimdir! Ne futbolcularından haberi vardır, ne içeride yaşanan gelişmelerden! Haberi olsa da tutarsızlığı ile meşhur olduğu için bir karar dahi alamaz! Alsa bile yarın vazgeçeceği bilindiğinden, futbolcular onu tınlamaz! Bir kez daha diyorum. Bugünkü maçın Şota ile hiçbir alakası filan yoktur! Bu yenilgi, bu berbat görüntüasla teknikle taktikle bağdaştırılamaz! Beceriksiz, kararsız, çözümsüz bir Başkan ve ‘olmayan’ yönetim neticesinde, meydanı boş bulan futbolcuların keyfiyetlerinin eseridir, Osmanlıspor yenilgisi!

Sözü  fazla uzatmaya gerek yok. İçeride var olan sorun her ne ise ve kökten çözülmedikçe,  yapacak bir şey yok. Bir kez daha görüldü ki; kaliteli isimleriniz olsa dahi,  iç huzur, iç barış, ekip ruhu ve anlayışı oturmadıkça, hayal kırıklıklarına her zaman hazırlıklı olunmalıdır. Sorun çözülmez ise Osmanlı benzeri hüsranların gelecek haftalara sirayet etmesi kaçınılmaz olacaktır! 

Önceki ve Sonraki Yazılar