1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Sadri Şener Açıkladı!
Sadri Şener Açıkladı!

Sadri Şener Açıkladı!

"Burak'ı 5 Milyon Euro'ya Sattım...

A+A-

Haftalardır Burak Yılmaz'ın hangi takıma gidileceği tartışıldı. Transfer ile ilgili detayları ise Şener açıkladı..

 Başkan, Lazio'nun istedikleri şartları yerine getirmediğini, Galatasaray'ın ise sürekli oyalamaya çalıştığını söyleyerek, "Oyuncumuzu, 5 milyon Euro peşin para karşılığında Lokomotiv Moskova'ya sattım" dedi.


Haftalardır Burak Yılmaz'ın hangi takıma gidileceği tartışıldı. Lazio, Atletico Madrid, Tottenham ve West Ham'dan sonra son olarak Galatasaray milli golcü için devreye girmişti. İtalyan basını geçtiğimiz hafta yaptığı haberlerde, Lazio'nun kulüple ve oyuncuyla her konuda anlaşmaya vardığını ve imzaların atılacağını yazdı. Ancak Burak'la ilgili hiçbir somut gelişme olmadı. Ta ki düne kadar...


Sabah saatlerinde gündeme bomba gibi bir iddia düştü: Rusya'nın Lomokotiv Moskova takımı, Trabzonspor'a 5 milyon Euro (11.15 milyon TL) peşin para ve bir dahaki satıştan yüzde 25 pay vermeyi teklif etti! Herkes bu iddianın doğruluğunu araştırırken, Başkan Sadri Şener yaptığı açıklamayla son noktayı koydu: Burak'ı Lokomotiv Moskova'ya sattım!

  

 

'Kendisi de kabul etti'

 

Şener, Lazio'nun bir türlü istedikleri şartları yerine getirmediğini söyledi. Galatasaray konusuna da değinerek, "7 milyon Euro artı bir oyuncu önerdiler. Ancak daha sonra oyuncuyu önümüzdeki sezon verelim demeye başladılar. Son olarak da 5 milyon Euro'ya indiler. İşi adeta bir oyalama taktiğine dönüştürdüler. Lokomotiv Moskova tüm şartlarımızı kabul etti. Burak'la konuştuk. Kendisi de onay verince, Ruslar'la anlaştık" ifadelerini kullandı.