1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şadri Şener: Türkiye'yi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz!
Şadri Şener: Türkiye'yi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz!

Şadri Şener: Türkiye'yi En İyi Şekilde Temsil Edeceğiz!

TARAFTARA SAĞDUYU ÇAĞRISI

A+A-

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, UEFA'nın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nden men edilen Fenerbahçe'nin yerine grup maçlarına Trabzonspor'un dahil edilmesi kararına ilişkin olarak, 'Türkiye'yi en iyi şekilde Şampiyonlar Ligi'nde temsil edeceğiz. " dedi.


Bordo - mavili kulübün başkanı Şener yaptığı açıklamada, UEFA'nın ortaya çıkan durum karşısında kendilerinin Şampiyonlar Ligi'ne katılmasına karar verdiğini ifade ederek, "Ancak hukuki durumlar karşısında konuşmak istemiyorum. Bize bu karar bildirildi. Bizim için şu an farklı duygularda bir şey. Kısmet böyleymiş. Şimdi yarınki kura çekimi var. Asbaşkanımız Nevzat Şakar, kura çekimine gidecek. Kurayı bekleyeceğiz. Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde en iyi şekilde temsil edeceğiz. " dedi.


Tarihlerinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek olmalarına ilişkin olarak ise Şener, "Bu şekilde gitmek varmış. İnşallah bundan sonra uzun yılar Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edeceğiz. Bu potansiyel Trabzonspor'da var. " diye konuştu.


TARAFTARA SAĞDUYU ÇAĞRISI


Fenerbahçe'nin üzüntüsünün kendilerinin sevinci olamayacağını vurgulayan Şener, "Taraftarlarımız, çok abartılı sevinç yapmasınlar. Başkalarının üzüntüsü varken, taraftarlarımız daha sağduyulu sakin olsunlar. " ifadelerini kullandı.


Başkan Şener, Athletic Bilbao ile yapacakları maçı beklerken alınan kararın ardından, teknik direktör Şenol Güneş'in de oyunculara izin vererek kampı dağıttığını söyledi.


Başkan Şener, gelecek hafta pazartesi gününe kadar takımın izinli olacağını ve daha sonra çalışmalara başlayacağını da kaydetti.