1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Sadri Şener'den Galatasaray'a gönderme!
Sadri Şener'den Galatasaray'a gönderme!

Sadri Şener'den Galatasaray'a gönderme!

Söz verdi oynatmadı...

A+A-

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener söz verdi, Volkan Şen Bursa'ya götürülmedi.

Sadri Şener, Volkan Şen'in taraftardan tepki görmemesi için Bursa'da oynamayacağını söyledi, "Mesela ben Galatasaray'ın yerinde olsam Selçuk'u Trabzon'da oynatmam" diye konuştu.

Trabzonspor, sezon başında Bursaspor'dan transfer edilen Volkan Şen'i bugünkü karşılaşmada oynatmama kararı aldı.

Bordo-mavili yönetim, herhangi bir centilmenlik anlaşması olmamasına rağmen yıldız oyuncunun Bursa deplasmanında taraftar tepkisi ile karşılaşmaması için Teknik Direktör Şenol Güneş'in kapısını çaldı. Güneş'in de Volkan'ın oynamaması fikrine sıcak yaklaştığı ve bu oyuncuyu kadroya almadığı öğrenildi.

Bu arada Başkan Sadri Şener, bu tip girişimlerin futbolcuyu koruma adına yapıldığına dikkat çekti, "Mesela ben Galatasaray'ın yerinde olsam Trabzon'daki karşılaşmada Selçuk'u oynatmam. Bu doğru bir şey mi diye sorarsanız, 'hayır' derim. Ancak futbolcunun karşılaşabileceği yoğun tepkiyi önlemek için bazen böyle davranmak gerekebilir" ifadelerini kullandı.

-SÖZ VERDİ, OYNATMADI-

Başkan Sadri Şener'in, transfer görüşmeleri sırasında Timsah'ın Başkanı İbrahim Yazıcı'ya Bursa'daki maçta Volkan Şen'i oynatmama sözü verdiği ve bu nedenle genç futbolcunun kafileye alınmadığı bildirildi.

KİRALIKLARDAN ÇOK ÇEKMİŞTİ!

Şener'in, bonservisiyle birlikte alınmasına rağmen Volkan Şen konusundaki tavrı Trabzon'da farklı tepkileri de beraberinde getirdi. Devler Ligi'nde de statü gereği oynayamayan Volkan'ın, takımdaki çok sayıdaki eksiğe rağmen ve herhangi bir protokol yapılmadan kadroya alınmaması tartışma yarattı.

Volkan'ın, Bursa tribünlerinden gelebilecek olası tepkilere karşılık korunmuş olabileceği de ileri sürüldü. Trabzon, daha önce oyuncu kiralarken dahi böyle bir yol izlememiş, Manisa'dayken Isaac ve A.Gücü'nde oynarken Gabric'in attığı gollerle büyük yara almıştı.