1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağanak yağmur İzmir'de hayatı felç etti
Sağanak yağmur İzmir'de hayatı felç etti

Sağanak yağmur İzmir'de hayatı felç etti

İzmir’de etkili olan sağanak, yaşamı felç etti. Yağmur nedeniyle çok sayıda ev ve işyerini su basarken, İzmir İtfaiyesi de yağmur sularına teslim oldu. Onlarca itfaiye aracı sular altında kaldı

A+A-

İzmir’de gece başlayıp sabaha kadar süren yağmur yaşamı felç etti. Yağmur sebebiyle çok sayıda ev ve işyeri sular altında kalırken, trafik kazaları ve alt geçitleri basan su nedeniyle trafik kent genelinde durma noktasına geldi. Metro seferlerinde aksamalar yaşanırken Basmane Meydanı, Kıbrıs Şehitleri Caddesi girişi ve 3. Sanayi Sitesi sular altında kaldı. Ev ve işyerleri su baskınına uğrayan İzmirliler, yetersiz müdahele yüzünden, yetkililere tepki gösterdi.

AKS MERKEZİ SULARA GÖMÜLDÜ

Yağmur sebebiyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’deki İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı Acele Kurtarma Sağlık Merkezi (AKS) sular altında kaldı. Meles Deresi’nin taşması sonucu bir anda sulara teslim olan merkezdeki onlarca yangın söndürme ve acil müdahale aracı kullanılamaz hale geldi. Derinliği bir metreyi geçen pis su nedeniyle AKS binası boşaltılırken, 110 numaralı acil yardım telefonu uzun süre hizmet veremedi. İtfaiye ekipleri sular altında kalan araçlarını kurtarmak için yoğun çaba harcadı.

 BUGÜN GAZETESİ