1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şahsiyetsizler işbaşında...
Şahsiyetsizler işbaşında...

Şahsiyetsizler işbaşında...

Halil Şanlı yazdı…

A+A-

Yıl 2015 ... Trabzonlu bir iş adamı  büyüğümüzün önerisi ile TRT, o dönem yayınlayacağı Trabzonspor'un UEFA ön eleme müsabakaları için yorumculuk görevini tarafıma verdi. Her iki müsabakada yaptığım yorumlar neticesinde, 2015 Ağustos ayında o dönemki yetkililer şahsımı sezon boyunca  yorum yapmam için sözleşme imzalamaya davet etti. Olay kısa zamanda Trabzon'da duyuldu. Gidiş biletimi 23 Ağustos 2015 tarihine göre ayarladım. Fakat  şehrimizin haysiyetten yoksun, bukalemun tipleri devreye girdi. Birkaç tanesi gazeteci,  iki üç tanesi  siyasetçi olan ve birbirlerinin kara kutuları konumunda olan mekanizma  düğmeye bastı.

Önce TRT haber ve spor dairesinin, o günkü başkanı olan sayın Nasuhi Güngör'e faks çektiler.  Gönderdikleri faksta şahsımla alakalı karalama, iftira ve alakasız  sözler  yer aldı. Allah korkusu olmadan, ahiret hesabını  hiç gözetmeden, özel metinler hazırlayıp, altını hayali isimlerle doldurarak gönderdiler.   Söz konusu fakslar  kısa zamanda tarafıma ulaştı!  Yıllarca bu şehrin kanını emmeye yeltenmiş ve benim sürekli karşılarında  durduğum bu haysiyet fukaralarının şikayetleri karşısında, TRT'nin o günkü daire başkanı sayın Güngör  dik durarak;  bu palavralara  prim vermedi. Gönderdikleri  faksların  etkisiz  ve inandırıcı olmaktan uzak kaldığını anlayan bu  ahlak fukaraları,  daha sonra devreye  Partiden  iki kişiyi soktular.(İsimleri tarafımda saklı) Netice itibarı ile dönemin TRT'den sorumlu bakanı üzerinden,  o gün görev almamı engellediler.

Sandılar ki yakınıp, feryat figan edeceğim. Sandılar ki kendi kendimi yiyeceğim. Tam tersine zavallı konumuna düşen, haysiyet fukarası olarak kalan kendileri oldu. Allah indinde, attıkları iftiralarla iki yakalarının bir araya bir daha gelemeyeceğini bilemediler.  O dönem,  ellerimi alemlerin yaratıcısına açtım. "Sana şükürler olsun. Demek ki benim hayır  gördüğümde sen  bir şer gördün ki buraya beni şu an nasip etmedin"   dedim. Kendi  işimi kurdum ve ona yöneldim. Şükürler olsun. 25 yıldır namusuyla, sorumluluk duygusu ile görev ifa eden hiç kimseye sataşmadım, tam tersine onure ettim. Ama nice  rüşvet tekliflerine rağmen,  şahsi çıkarlarımı elimin tersi ile iterek, Trabzonspor'u emelleri için kullanan, Ak Parti'yi şahsi menfaatleri için araç  gibi görenlerle  resmen  savaştım. Bende  bir çok kişinin yaptığı gibi menfaatimi düşünüp en azından bir ev sahibi olabilirdim. Ama olmadım. " Yeter ki  Sadri beyi ağzına alma 70 bin liralık sponsor desteği verelim"   diyenleri de,   " Filanca siyasetçinin amca oğlu homoseksüelmiş! Bunu haber yapmazsan benim yayın organımı terk et"   diyenleri de,   17-25 Aralık sürecinde  " Cumhurbaşkanının aleyhine dosya hazırla" talimatına rağmen "Ben bunu asla yapmam" dediğim için üzerime ithal yöneticiler atandığı günleri de gördüm, yaşadım.

Parayı  elimin tersi ile ittim, ekmeğimden de bir çok kez oldum!  Ama  asla duruşumdan vaz geçmedim. Çıkarlarımı düşünmedim. Çünkü  eğer taviz verseydim, camiadaki bir çok şahsiyetsiz zavallıdan  farkım kalmazdı. Nihayetinde rızkı veren Allah'tır, düsturunda hareket ettim.

2017 yılının şubat ayında yani dört ay evvel,  bir insan evladı, bir adalet timsali  şahsiyet,  TRT yolunu bizlere açtı. Rabbimizde nasip etti. O 2015  yılındaki iftira ekibi, bu dört aylık sürede de  daima  yeni karalamalar peşinde koştu! Hepsinden haberim var.  

Dün akşam ki olay ise çok daha enteresan!  Ortahisar belediye  başkanı  sayın Ahmet Metin Genç  aradı.

Olay şuymuş! 

Birileri  benim adımı kullanarak TRT Haber ve Spor Daire Başkanlığına , "Yorumlarını beğendiğimiz  sayın Halil Şanlı'yı TRT'de  stüdyoda görmek istiyoruz"  ibaresi kullanarak,  sözde lehime gibi  bir davranışın içine girmişler! Bu yazının altına sayın Ahmet Metin Genç'in, sayın TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu'nun ve  söylendiği kadarı ile Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Başkanı sayın Metin Kara'nın ismini yazarak,  imzalayıp fakslamışlar!

Ve olay  öyle bir tezgahlanmış ki;  bu sahtekarlıkla dolu,  şerefsizlik timsali  faks;  TRT içinden mi,  yoksa buralardan bir yerden mi bilmiyorum,  ama Trabzon'un en dedikoducu isimlerine güya gönderilmiş! Hem de gönderilen gazeteci bozuntuları,  2015 yılında beni  o dönem TRT'ye girmemem için iftira fakslarıyla şikayet eden aynı şahıslar! Yani dün beni iftiralarla karalayan bu kişilere  gelmiş sözde lehime düzenlenen ama sahte imzalar atılan bu faks!

Uzun araştırmalar yaptım. Çünkü bu şehrin değerli ve saygın isimlerinin adı kullanılarak yapılan böyleyi terbiyesiz,  böylesi şerefsizce bir hareket,  beni 2015 yılındaki iftira dolu yazılardan  daha çok üzmüştü. Bu saygın insanlara zaten sorulmuş olsa, istisnasız hepsi şahsımın bu işi hakkıyla yaptığını söyleyecek kadar olgun ve hakkaniyetliler. Ya da bana yakın olan çevreler, böyle bir imza kampanyası düşünmüş olsa  sayın Genç, sayın Hacısalihoğlu ve sayın Kara'ya benim selamımla gidip o imzanın orijinalini alırlardı! Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 Bir  kaç taraftar  sorumlusu ile görüştüm. Bazıları  "Bizler bir kaç faks gönderdik. Biz seni orada istiyoruz. Fakat biz başkası adına  hele hele Ahmet bey, Suat bey, Metin bey adına sahte bir faks düzenlemedik"  dedi. Olayı daha da araştırdım.

TRT'de ki bir dostum ise olayla ilgili olarak aynen şu ifadeleri kullandı:

"Kardeşim çok kıskanılıyorsun. Dik durduğun, ekrana yakıştığın  için eğik ve yamuk gezenler, seninle çok uğraşıyor. Olaydan haberdarım. Olayın içindeki isimleri  sorma ama 2015 yılında TRT'deki işini son gün kimler bozduysa,  bugün bu sahte imzalı faksı da gönderenler yine onlar"!

Hatta öğrendiğim çok daha esef verici bir bilgiyi de paylaşmak isterim…

Bu şebekenin içinde TRT’de ki bir şahıs da bulunuyor! Zeka yoksunu bu adam meğer beni şahsına rakip görüyormuş! Oysa bu zavallı bilmiyor ki;  Halil Şanlı kimsenin ekmeği ile oynamaz, kimsenin işine son verilip kendisinin o makama getirilmesini asla kabul etmez!  

TRT'deki dostum, büyüğüme teşekkür ettim. Hiç şaşırmadım. Çünkü o tipleri ben ve benim gibi nice arkadaşlarım tanıyor ki,  yapmayacakları sahtekarlık, atmayacakları iftira olmaz! Düzenbaz işler uzmanıdır kendileri!

Amaç,  şahsımı bu tür bir sahte imza olayıyla gündeme getirmek ve karalamaktır. Ve tabi ki isimlerine imza atılmış şehrin önde gelen bu saygın insanları ile yine şahsımı birbirine düşürmektir.  Fakat başaramadılar. Çünkü bu saygın isimlerde bunun bir komplo olduğunu ve TRT’ ye  her daim olumlu görüş bildirebileceklerini söyledi. Okurlarım da eksik olmasın,  bu karalama kampanyasına  asla itibar etmedi.

Sonuç olarak;

Adları o metinde yazılı olan  sayın belediye başkanımız ve oda başkanlarımıza çağrımdır. Lütfen bu faks sizde ise savcılığa verin ve bu haysiyetsizleri  ortaya çıkarın. Bende bu konu için yasal işlem başlatacağım.

Ve şunu diyorum;

Halil Şanlı, 2015 yılında  hakkında iftiralarla  dolu  şikayet faksını çekenler olduğunu bildiği halde,  o gün bile kendi hakkını savunma adına  bir tane faks göndermemiştir, gönderilmesine de müsaade etmemiştir. Bugün TRT  Haber ve Spor Dairesi Başkanına telefonla istediğim anda ulaşabilirken, konuyla ilgili  sayın bakanlar,  sayın milletvekilleri ile görüşebilirken, çok daha önemlisi yaptığım işten üstlerim son derece memnunken,  böyle bir şeye asla tenezzül etmem.Edecek olsaydım, o saygın isimlerin üçüne değil daha bir çok STÖ başkanına gider ve açıktan imza isterdim.

Kamuoyuna  saygılarımla ....