1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şakar'ın vurulmasının perde arkası
Şakar'ın vurulmasının perde arkası

Şakar'ın vurulmasının perde arkası

Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın vurulması olayının perde arkası belli oldu.

A+A-

 Savcıya 5 saat ifade veren zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 


 


PİŞMAN DEĞİLİM
Zanlılardan silahı ateşlediğini itiraf eden Özcan Fukul'un mahkemedeki ifadesinde, "Arkadaşım Hakan Süleymanoğlu, Trabzonspor yüzünden ağır cezalara çarptırılmıştır. Hakan bu cezaları haketmiyor. Bu cezalar benim gücüme gittiği için ben de gidip bu olayı yaptım. Olay sonrasında montu yakarak yok ettim. Silahı ve kar maskesini gömdüm. Pişman değilim" dediği öne sürüldü.
 
6 YILLIK HESAP
Fukul'un ifadesinde söz ettiği Süleymanoğlu'nun adı, 31 Ocak 2006'da eski Trabzonsporlu futbolcular Gökdeniz Karadeniz ve Fatih Tekke'nin ve eşlerinin işyeri ve otomobillerinin kurşunlanması olayıyla gündeme gelmişti.
 
HARACI VERMEYİNCE..
Süleymanoğlu'nun Gökdeniz'den 500 bin dolar haraç istediği, para verilmeyince de kurşunlama olayını yaptığı belirlenmişti. Süleymanoğlu, Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz ile eşlerinin otomobilleri ve iş yerlerinin kurşunlanması, Gökdeniz Karadeniz'den 500 bin dolar haraç istenmesi ve resepsiyon görevlisi Müjdat Üçüncü'nün öldürülmesi olaylarıyla ilgili olarak yargılandığı davada bir kez ömür boyu ve 42 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
 
Fatih Bulut da, Süleymanoğlu ile birlikte yargılandığı davada 2 yıl 6 ay hapis cezası almış, ancak tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmişti.
 
-KIZLAR ALANA İNDİ-
Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar'ın topuğundan kurşunlanmasının planları da gün yüzüne çıktı. 
 
Tetikçi Ö.F. ile birlikte ona yardım ve yataklık etmekle suçlanan C.H. (35), F.B. (35), M.A. (26) ve O.Ö. (23) ifadeleri alındıktan, savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevkedildi ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 
OLAYI gerçekleştirenlerin daha önce Fatih Tekke ve Gökdeniz Karadeniz'in de iş yerlerinin kurşunlanması olaylarına ve A.Sebat Başkanı Veli Sezgin'in ayağından vurulması olayına karıştıkları öğrenildi. Trabzonspor Kulübü'nden bir takım taleplerde bulunan söz konusu kişilerin istekleri yerine gelmeyince Asbaşkan Nevzat Şakar'ı korkutmak amaçlı topuğundan vurduklarını itiraf ettikleri de öğrenildi.
 
EVİNİN ÖNÜNDE MEVZİLENDİ
Zanlılar olayın nasıl gerçekleştirdiklerini ise bütün ayrıntılarıyla anlattılar. Karabükspor deplasmanından 1.5 saat rötarlı dönen Trabzonspor uçağını havaalanında bekleyen M.A., kafilenin indiğini tetikçi Ö.F.'ye, 'Kızlar geldi havaalanına' şeklinde attığı mesajla duyurdu. Ardından Nevzat Şakar'ı takibe alan M.A. hedefteki kişinin evine doğru yola çıktığını da, 'misafir yola çıktı' mesajıyla tetikçiye haber verdi.
 
Şakar'ın evinin önünde iyice mevzilenen saldırgan tam eve girmekte olduğu sırada Şakar'ı topuğundan vurup, karanlıkta kaçtı.