1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Saldırı sonrası havaalanları için önemli karar!
Saldırı sonrası havaalanları için önemli karar!

Saldırı sonrası havaalanları için önemli karar!

İşte detaylar...

A+A-

İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda yaşanan ve 42 kişinin yaşamını kaybettiği saldırı sonrası havaalanları için yeni bir karar alındı. Özel Harekatçılar havalimanlarında devriye gezecek. Artık güvenlik zaafiyeti olmayacak.

 

İstanbul'da 42 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından, Özel Harekat polisleri tam teçhizatlı olarak havalimanında devriye gezecek.

 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan katliamın ardından havalimanlarında güvenlik önlemleri artırıldı. Havalimanlarında, yolcuların bulunduğu kısımdan uzakta, kendileri için ayrılan bölümlerde bekletilen Özel Harekât timlerinin ve diğer güvenlik görevlilerinin sayısı 2 katına çıkarıldı.

 

ÖZEL HAREKATÇILAR DEVRİYE GEZECEK

 

Özel Harekat polisleri, havalimanlarında devriye gezmeye başlayacak. Terminal binalarının yanı sıra havalimanı çevresinde güvenliği sağlayan asker ve polise de termal kamera takviyesi yapıldı. Havalimanında mevcut bulunan x-ray cihazlarının hassasiyetleri artırılarak en hassas ayarlara getirildi.

 

GÖZ ÖNÜNDE OLACAKLAR

 

Yetkililer, Özel Harekat polislerinin havalimanlarında, daha çok uçak kaçırma gibi eylemlere müdahale amacıyla belirli noktalarda bulunduklarını ve göze görünmediklerini, ancak İstanbul'daki saldırının ardından bundan sonra, x-ray cihazı ve havalimanlarının çeşitli yerlerinde de tam teçhizatlı olarak göz önünde olacaklarını bildirdi.