1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Saldırı sonrası Oktay Kaynarca yazdı 'adamsın' dediler
Saldırı sonrası Oktay Kaynarca yazdı 'adamsın' dediler

Saldırı sonrası Oktay Kaynarca yazdı 'adamsın' dediler

Atatürk Havalimanı terör saldırısı sonrası Oktay Kaynarca'nın sosyal medya hesabından verdiği mesaj çok yorum aldı.

A+A-

Vahşet görüntülerini marifetmiş gibi yayınlamaktan vazgeçmeye çağıran Kaynarca, bu şekilde davranmanın teröristlerin amacına hizmet ettiğini söyledi.

 

Atatürk Havalimanı'ndaki kanlı saldırıya tepkiler dinmiyor. Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca da yaşanan terör saldırısı sonrası sosyal medya hesabından çok sert bir mesaj yayınladı.

 

"ADAMSIN" YORUMLARI

 

Kısa sürede çok sayıda yorum ve beğeni alan Kaynarca'nın paylaşımının altına takipçileri tarafından "adamsın" şeklinde yorumlar yapıldı.

 

İşte Oktay Kaynarca'nın o mesajı;

 

"Her defasında profillerimizi, ekranlarımızı karartmak sanırım tam da istediklerini yapmak bu iğrenç eli kanlı şerefsizlerin.

 

KARARLILIK VURGUSU

 

Karanlığın içine çekmeye çalışmalarına, yüreklerimizi beyinlerimizi geleceğimizi karartmaya çalışmalarına inat, bir arada dik mağrur, güçlü, kararlı bir ulus olarak durmaktan başka hiç bir yol yok.

 

En zor şartlarda bütün dünyaya bir ulus olma özelliği gösteren, en önemli tarihsel sınavların içinden çıkabilme başarısını göstermiş en güzel örneğin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unutmamak gerekir.

 

"TEK ŞEY ENGEL OLABİLİR"

 

Bölgedeki işlerine gelmeyen Türkiye Cumhuriyetini parçalayıp bölerek küçülterek, oyunlarının güçsüz bir parçası haline getirmeye çalışmalarına tek şey engel olabilir,

 

HÜKÜMETLER ÜSTÜ DEVLET VATANDAŞLIK BİRLİKTELİĞİ BİLİNCİ....Başarmak zorunda olduğumuz bu demokratik üst bilinç, DEVLET VATANDAŞ birlikteliğini ve kararlılığını göstermeli bütün dünyaya.

 


"VAHŞET GÖRÜNTÜLERİNİ MARİFETMİŞ GİBİ YAYINLAMAYIN"

 

Ve anlamalılar ki Türkiye Cumhuriyeti hangi siyasi görüş tarafından yönetilirse yönetilsin korkmuyor, kopmuyor, bölünmüyor..

 

Şimdi yapmamız gerekenlerin başında mesela önce olay yeri ceset, kan, vahşet görüntülerini marifetmiş gibi paylaşmaktan hemen vazgeçmeliyiz çünki zaten bunların çoğunu kendileri servis ediyorlar bakın marifetlerimize ki korkun sinin diye...

 

Belli ki içinde bulunduğumuz süreç malesef bu tür şeyler yaşayacağımızın da kanıtı...

 

Korkmayan sinmeyen kararlı dik ama dikkatli bir ulus anlayışı tek çıkış yolu. Başın sağolsun memleketim..."