1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Salı günü kar bekleniyor
Salı günü kar bekleniyor

Salı günü kar bekleniyor

Meteoroloji uzmanlarından alınan bilgiye göre Salı gününden itibaren sıcaklıklarda ani düşüler ve baz bölgelerde kar veya karla karışık yağışlar beklenmekte. Sıcaklıkların çarşambadan sonra artması bekleniyor.

A+A-

 Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır sözüne uygun bir soğuk geliyor. Yarın hızlı bir sıcaklık düşüşü olacak.

Türkiye, yeni haftaya soğuk ve yağışlı hava ile giriyor. Mart kapıdan baktırır sözünü dogrularcasına yarın hızlı bir sıcaklık düşüşü yaşanacak. Bazı bölgelerde kar görülecek.

Hafta başında, Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası, Salı günü etkisini iyice arttıracak.

Meteoroloji uzmanı Metin Aydoğan'ın verdiği bilgiye göre yarın sıcaklık 4-6 derece arasında düşecek. Özellikle iç ve kuzey kesimlerde bu düşüş hissedilir derecede olacak.

KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Soğuk hava yağışı da beraberinde getiriyor. İç, kuzey ve doğu bölgeler haftaya yağışlı başlayacak. Bu bölgelerde yağış, karla karışık yağmur ya da kar şeklinde olabilir.

KAR BEKLENEN İLLER (salı günü);

*Bolu

*Gümüşhane

*Bayburt

*Çorum

*Tokat

*Erzurum

*Erzincan

KARLI KARIŞIK YAĞMUR BEKLENEN İLLER(SALI GÜNÜ)

*Zonguldak

*Düzce

*Sinop

*Samsun

*Trabzon

*Rize

*Ordu

*Artvin

MART 1 GÜN KAPIDAN BAKTIRACAK

İyi haber ise 'Mart efsanesi'nin sadece bir gün yaşanacak olması. Çarşamba günü soğuk ve yağışlı hava Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz bölgesiyle, Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda etkili olduktan sonra ülkemizi terk edecek.

SICAKLIK ÇARŞAMBA'DAN SONRA ARTACAK

Hafta ortasından itibaren ise sıcaklıkların artacağını söyleyen Meteoroloji uzmanı Aydoğan, şunları kaydetti:

“Soğuk hava çarşamba gününden itibaren doğu bölgelerimizde görüldükten sonra ülkemizi terk edecek. Batı bölgelerimizden başlayarak hafta ortasından sonra artık hava sıcaklıkları tekrar artmaya başlayacak."