1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Salı Kazanı
Salı Kazanı

Salı Kazanı

Kazan kaynıyor...

A+A-

 AHMET METİN GENÇ KONGREDE KİMİ DESTEKLEYECEK?

 Ortahisar belediye  başkanı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor kongresi için Trabzonhaber.com.tr’ye konuştu. 5 Aralık kongresinin kulübün içinde bulunduğu sorunlar için çözüm olmayacağını ifade eden başkan Genç,  bu durumdan bir hayli üzüntülü. ‘Adayların hepsi arkadaşım’ diyen Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç; ‘Seçimlerde tarafsızım. Başkanlık makamımda bunu gerektirir. Kazanan arkadaşımız hangisi olursa, ona destek vermek bizim görevimiz. Fakat bugün Trabzonspor camiasında had safhada hissedilen bölünmüşlük, ürkütücü boyutlardadır. Hepimiz egolarımızı bir kenara koymazsak, Trabzonspor daha kötü günler yaşar. Çok adaylı yarışlar, şu an için kulübümüzün hayrına bir durum değil. Çözüm değil. Camia olarak bütünleşip, geniş tabanlı tek liste ile çözüm aradığımız gün, Trabzonspor’a hayat vermiş oluruz’ dedi.

M.USTA ‘SİZ BENİ AĞAOĞLU MU SANDINIZ’?

Trabzonspor kongresine doğru, önceki akşam yaşanan silahlı saldırı haberi Türkiye gündemine oturdu. Edinilen bilgilere  göre  olay bu şekilde kapanmayacak! Trabzonhaber.com.tr haber sitesi olarak aldığımız bilgilere göre ‘emniyette delil karartma’  olduğu yönünde ki  iddialar,  birilerinin canını yakacak. Muharrem Usta’nın yeğeni Fatih  Usta’nın İstanbul’dan gelen avukatı emniyette ‘delil karartıldığını’  ileri sürüyor. Olay siyasilere kadar gitti.  Muharrem  beyin siyasi çevresi bir hayli geniş. Hükümetin kurulmasından  sonra, Trabzon valisi ve  Trabzon il emniyet müdürünün bu konu doğrultusunda başının ağırabileceği seslendiriliyor. Öte yandan Muharrem Usta için 25 kişilik bir ekip İstanbul’dan  dün akşam saatlerinde Trabzon’a geldi. Gelen isimler Trabzon’da bir otele yerleştirildi. 25 kişilik ekip, Usta’nın etrafında kuş uçurtmayacak. Muharrem beyinde zanlılara haber göndererek; ‘Siz beni Ahmet Ağaoğlu ile karıştırdınız galiba’ dediği iddia ediliyor.

SOYLU VE USTA’NIN KARARI

Süleyman Soylu bakanlık bekliyor. Soylu’nun bakan olması halinde siyaseten Trabzon’da bir çok yeniliklere de imza atacağı konuşuluyor. Süleyman beyin  Muharrem Usta ile her konuda hem fikir olduğu ve Usta’nın başkanlığı için çalışma yaptığı biliniyor. Süleyman Soylu ile Muharrem Usta’nın bir kararları var. Her ikisi de istedikleri yerde olursa birlikte hareket ederek, Trabzon’u siyasi ve sportif anlamda yeniden dizayn etme  düşüncesindeler. Bu düşünce hayata geçecek mi? Hayata geçerse gerçekten bazı şeyler sil baştan edilecek mi? Her şey nasip. Bekleyip görelim.

MHP’DE G.BAŞKANLIK İÇİN NELER OLACAK?

Milliyetçi Hareket Partisinde Bahçeli’ye  karşı ayaklanma devam ediyor. Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın Genel Başkanlığa aday olacak. Bu üç isim de aday olacak. Partililerin talep ve isteklerine göre kurultay  yapılacağı vakit,  bu üç adaydan en çok imza getiren aday, diğerlerinin desteği ile Bahçeli’nin karşısına tek aday olarak çıkacak. Yani önce üç aday sahaya inecek. Kongrede ise diğer ikisi çekilerek aralarından en çok istenilen isme destek verecekler. Böylece tüm güçler birleştirilerek Devlet Bahçeli’nin Genel Başkanlıktan indirilmesi  planlanıyor.

AKRABALARINI ARADI :‘HACIOSMANOĞLU’NA OY VERMEYİN’

İbrahim Hacıosmanoğlu’nu istemeyenler halkasına bir de o katıldı. Bir başka deyimle bir tek o eksik kalmıştı!  Futbol Federasyonu, Aziz Yıldırım gibi isimlerin istemediği İbrahim Hacıosmanoğlu  için  Beşiktaş’ın ikinci başkanı Trabzonlu iş adamı Ahmet Nur Çebi’nin de, Araklı ve Sürmene’de ki akrabalarını arayarak,  Trabzonspor kongresinde İbrahim Hacıosmanoğlu’na destek vermemelerini istediği bilgisine ulaşıldı. Çebi ailesinin nasıl adım atacağı merakla bekleniyor. Bilindiği gibi Nur Çebi daha önce bir transfer olayından dolayı Trabzonspor başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun ağır eleştirilerine maruz kalmıştı.

T.GÜMÜŞ KİMLERİ LİSTEYE ALDIRMAYACAK?

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesinde  etkili bir görev alması beklenen iş adamı Türkay Gümüş aradı. Gümüş’le sık sık sohbetlerimiz oluyor. Trabzon ve Trabzonspor üzerine karşılıklı fikir teatisinde bulunuyoruz. Gümüş Hacıosmanoğlu’nun listesi ile ilgili olarak şunu söyledi.

‘Yıllardır etiket peşinde olanlar kulübün içinde oldu. İbrahim başkanla çok iyi bir diyaloğumuz var. Liste çalışmalarının Trabzon kısmına katkım olacak. Elimden geldiğince  listeye etiket meraklısı insanların alınmaması için mücadele edeceğim. Bize etiket için değil, Trabzonspor için koşacak, çalışacak, zaman ayıracak arkadaşlar, saf  Trabzonsporlular lazım’