1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Salih Cora'dan önemli çağrı
Salih Cora'dan önemli çağrı

Salih Cora'dan önemli çağrı

Salih Cora'dan önemli çağrı

A+A-

Pazar günü yapılacak Referandum öncesinde AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Milletvekili sayısının arttırılmasına açıklık getirdi. Herkesin sandığa gitmesi konusunda çağrıda da bulunan Cora, Evet oyu konusunda da yüzde verdi.

600 MİLLETVEKİLİ NÜFUSLA ORANTILI

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Anayasa değişikliğiyle ilgili kafalarda oluşan sorulara açıklık getirmeye devam ediyor. Zaman zaman karşılaştığı sorulardan biri olan Milletvekili sayısının arttırılması konusuna açıklık getiren Milletvekili Cora, Milletvekili sayısının artırılmasının parlementonun güçlenmesi anlamına gelmediğini belirterek, “Bu temsilde adaletle ilgili bir durumdur. Nüfus arttı. Nüfusumuz 57 milyon iken SHP-DYP döneminde Milletvekili sayısı 450 den 550 ye çıkarıldı. Nüfusumuz şimdi 83 milyon oldu. Ayrıca yurtdışında ki 3 milyon seçmene seçme hakkı verildi. Bu sayı bir Büyükşehir yapıyor. Onlarında Meclis'te temsil hakkı vardır. Yurtdışında ki seçmen oy verecek ama temsilcisi olmayacak. Bu adalet mi? Oralarda da seçim bölgesi oluşacak. Dolayısı ile  şehirlerde ki vekil sayısı düşüyor, düşmemesi için getirilen bir düzenlemedir” ifadelerini kullandı. 

HALKIMIZDAN BÜYÜK DESTEK GÖRDÜK

Referandum için artık geriye sayımın başladığına dikkat çeken AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, referandum çalışmalarının yanı sıra, sonuçları konusunda bir değerlendirme yaptı. Öncelikli olarak oy kullanma hakkı olan herkesin mutlaka sandığa gitmesi gerektiğinin altını çizen Cora; “Milletimizin vereceği karara saygı duyuyoruz.Hayır oyu da evet oyu da değerlidir. Önemli olan sandığa gitmek ve tercihte bulunarak demokratik meşruiyete katkı sunmaktır. herkes sandığa gitmelidir.Sandık demokrasinin kalesidir.Milletin kararı başımızon üstündedir.Bizim milletimizin terazisi hassastır. Mutalaka doğruda buluşacaktır.Milletvekili arkadaşlarımız, Belediye başkanlarımız ve teşkilatlarımızla 16 nisan itibarı ile Trabzon’da gitmediğimiz ilçe, belde ve köy kalmayacak.Bıkmadan usanmadan halkımıza yeni hükümet modelini anlatmaya çalıştık. Halkımızın genelinden o pozitif enerjiyi aldığıma inanıyor ve referandum çalışmalarında yaptığım gözleme güveniyorum. Türkiye %58-63 , Trabzon ise %75-80 arası Evet olur” dedi.