1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Salih Cora'dan, Yalçınalp konusuna kapak gibi yanıt!
Salih Cora'dan, Yalçınalp konusuna kapak gibi yanıt!

Salih Cora'dan, Yalçınalp konusuna kapak gibi yanıt!

İşte detaylar...

A+A-

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora,  son günlerin tartışma konusu olan il başkan yardımcısı Arzu Yalçınalp’le ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Konuya ilişkin görüşlerini sorduğumuz vekil  Salih Cora;  "Milletvekili olduğum gün avukatlığını yaptığım kurumların tamamından ayrıldım. Avukatlık bürom da birçok kamu kurumundan istifa etti. Müslüman’ın sarığı beyazdır leke kabul etmez. Siyasettekiler bu konularda çok daha hassas olmak durumundadır. Ne yazık ki olay basına intikal edip gündem olmuştur. Partimizin  etik ve disiplin kurulları vardır. Mutlaka bu durumu inceleyip bir karara varacaklardır" dedi. 

 

Milletvekili Salih Cora;  kimsenin haksız bir iş aldığı iddiasında olmadığını belirterek “ Benim böyle bir iddiam yok. Yalnızca siyasetçinin çok daha titiz, dikkatli ve bir duruşunun olması gerektiği görüşündeyim. Kimse şunu yapmış bunu yapmıştır diyemem. Zaten Ak Partinin kurulları inceleyip bir karar verir. Süreç işliyor” diye konuştu.

 

Bilindiği gibi CHP meclis üyesi Turgay Şahin bir süre önce Arzu Yalçınalp ile ilgili açıklamada bulunarak Ak Parti il başkan yardımcısının bazı belediyelerden doğrudan teminle birkaç iş aldığını iddia etmiş ve tartışmalar büyüyerek Trabzon gündemine oturmuştu.

Ömer Kadıoğlu

Trabzonhaber.com.tr Ankara Temsilcisi