1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Samimi Trabzonsporlu ve samimiyetsizler!
Samimi Trabzonsporlu ve samimiyetsizler!

Samimi Trabzonsporlu ve samimiyetsizler!

Av. Mustafa Bayraktar yazdı…

A+A-

Şu derin Trabzon  varya! Onların  Trabzonspor üzerinden menfaat ve güçleri zayıflayınca içeriden ve dışarıdan Bizans oyunları ile yarattıkları kaosla takım bu duruma getirilmiştir.Trabzonspor’un bu kadrosu bukadar kötü olamaz. İstese de olamaz.Shota üzerinden vurdular! Futbolcuları bir şekilde tedirgin ettiler! Belki de Aziz Yıldırım ile işbirliğine bile girdiler! Hiç acımadan, Trabzonspor’u hiç düşünmeden  kendi ihtiras ve hesapları için lime lime doğramaktan hiç çekinmediler. Kısacası bu camiaya gönül veren herkese yazık ettiler! Bunlar öyle bir anlayıştadır ki; ‘Gel aday ol’ dersin! Gelmez! Yürek taşımazlar! Kaçak güreşmeyi, kalleşçe kendi adamını vurmayı hüner sayarlar! Yüreksiz oldukları için birisini öne atmakla, onu bunu  yönetimlere ajan gibi sokmakla, kısacası  ‘maşa’ kullanmakla  sorumludurlar! Bunun sebebi de;  velev ki bir başarı gelirse onu sahiplenecekler! Tam tersi olursa yani başarısızlık anında görünmeyecekler!

Bir başka nokta da şu! Mevcut başkan şike ve kupanın peşine bu kadar gitmeseydi, hiç kimse bugünkü başkanı istememezlik yapmayacaktı. Başkan TFF nezdinde ve basın önünde birilerini öyle rahatsız etti ki; TFF’sinden Fenerbahçe’sine, hatta içerideki İrlandalılarına kadar kuşatıldı. Hatta siyasi yollar ile kulübe maddi  kaynak yolları açanlar bile bu kapılara kilit vurarak Trabzonspor’a ihanet etti!

Sonuç itibarı ile hepimiz zaman zaman Trabzonspor başkanına kızdık! Temsil noktasında eksikleri vardı, bazen başkan gibi değil, bir taraftar gibi konuştu, basit cümleler sarf etti, borç yaptı v.s!  Ama  bir gerçek vardı ki samimiydi. Samimi ve iyi bir Trabzonsporlu. Kaldı ki o hata yaparken,  önümüzde uzman kesilenler hiç hata yapmadılar mı? Samimiyetten uzak bu derin Trabzon uzmanları, 31 yıllık şampiyonluk hasretimize son mu verdi? Kulübü uzaya çıkardılar da biz mi görmedik?  Kimse aptal değil ve aptal yerine konmasın! Ben eğitimli bir insan, iyi bir Trabzonspor taraftarı olarak, 2000 yılında M. Ali Yılmaz’ın karşısına Sümer’i çıkarıp ‘devrim naraları’ atanları unutmadım! Trabzonspor’un durumu düzeldiği anda sayın Özkan Sümer’i nasıl hançerleyip dönemin asbaşkanı Erol Tuna üzerinden çalışamaz hale getirdiklerini, istifa ettirdiklerini de unutmadım. Fakat ne yazık ki o Özkan Sümer, bugün yine onların yanında! Bu denklemden, sizler ne demek istediğimi çok iyi anlamış olmalısınız. Delegeye son sözüm, Trabzonspor hepimizin, ‘ben yoksam viran olsun’ anlayışıyla hareket edenlerin değil.