1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şampiyonlar ligi bereketi!
Şampiyonlar ligi bereketi!

Şampiyonlar ligi bereketi!

Tıpkı olimpiyat hazırlığı gibi olacak..?

A+A-

Ve Trabzon şampiyonlar ligine hazırlanmaya başladı.

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık şampiyonlar liginin aynen Avrupa Gençlik Oyunları gibi Trabzon’un marka kent olmasında müthiş bir fırsat yaratacağını belirtti. Kızılcık Valilik olarak biz elimizden geleni yapacağız dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da benzer bir açıklama yaparak “ EYOF gibi şampiyonlar ligi de bizim için büyük bir fırsat aldı. Trabzonspor ile devletin diğer kurumlarıyla ortak bir çalışma yapıp şehri de şampiyonlar ligine hazırlayacağız” dedi

Valilik ve Belediye özellikle oteller, turistler bölgeler ile gelecek taraftarların rahat ettirilmesi harcama yapması konusunda etkinliklerin düzenlenmesinde rehberlik yapacak.

Valilik ile Belediye şampiyonlar ligine katılan şehirlerde de ne tür bir hazırlıklar yapıldığını gözlemleyerek bunları Trabzon’a aktarmaya çalışacak.

Hem belediye hem valilik Trabzonspor’un Trabzon’daki maçlarından önce şehirde bir karnaval havasının oluşması için her türlü turistlik etkinliklerde yapacak..

Şampiyonlar ligi maçlarında Trabzonspor’un kasası hariç şehre 4 maçta  kişi başına rakip taraftarların 500 euro bırakacağı tahmin ediliyor…

Öte yandan Trabzonspor da, şampiyonlar ligi için deplasman kombinesi paket programı düşünüyor. Bilindiği gibi bu uygulama daha önce ligde yapılmış ve büyük rağbet görmüştü.

Şampiyonlar ligi deplasman kombinesinin de ilgi göreceği belirtiliyor..