1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şampiyonlar ligi hiç kolay değil!
Şampiyonlar ligi hiç kolay değil!

Şampiyonlar ligi hiç kolay değil!

Serdar Bali yorumladı...

A+A-

 CSKA savunma ve orta saha güvenliğini iyi organize edip kontra toplarla gol bulma şeklinde bir sistemle oyuna başladı. Kendi açısından çok doğruydu. Ve başarılı bir şekilde de uyguladılar. Trabzonspor ise kendi sahasında oynamasına karşılık kadro zaafiyetinden ileri uçta sadece Burak’la oyuna başladı. Orta sahayı kalabalık tutup hem savunmayı rahatlatıp hem de Burak’a yardım etmek istediler. Maç başında Trabzonsporlu futbolcular maçın başında çok heyecanlıydılar. Daha birinci dakikada bu heyecanlarının cezasını çekme durumunda kaldılar. Ama tolga başarılı şekilde engelledi. İlerleyen dakikalarda Trabzonspor oyunda dengeyi kurdu. Hatta 31 ‘dakikada Burak’la çok net pozisyonda yakaladılar. İlk yarıda Tolga çok yerinde kurtarışlarla takımına moral verdi. Tolga ikinci yarıda da tam 3 net pozisyonu çıkartarak takımını yenilgiden kurtardı.


İlk yarıda CSKA daha dengeli futbol oynayan taraf olarak görüldü. Trabzonspor ise iyi oynamak gol atabilmek adına hücum etmek istediyse de aşırı istek ve rakibin iyi alan savunması pozisyon ve iyi futbolu engelledi. Oyun ikinci yarıda da aynı şekilde devam etti. İki takımda ufak bir hatanın pahalıya mal olacagını bildiğinden hücum ederken bile savunma da dikkatli davrandı. İyi futboldan çok fizik mücadelenin öne geçtiği maçta fizik güç olarak CSKA daha güçlü gözüktü. Trabzonspor’da sadece Adrıan ara pasıyla gol pozisyonu bulmayı düşündü ama onda da rakip yerinde müdahale yaptı. Şenol hoca Henrike ve Alenzinho hamlesini tam zamanında yaptı. İki oyuncunun oyuna dâhil olması Trabzonspor’a canlılık getirdi. Büyük güç harcayan rakiplere karşı oyuna sonradan dâhil olan Alanzinho çoğu zaman başarılı oluyor. Bu maçta da aldığı toplarla süratle CSKA savunmasının üstüne gidince Trabzonspor pozisyon buldu. Ve daha canlı oynamaya başladı.


Oynanan maçtan bütün Türkiye olarak ders çıkarmalıyız. Futbolda fizik gücün önemi her geçen gün artıyor artık kulüplerimiz bundan ders alıp transferlerini gözden geçirmeleri gerekir.. Teknik ama koşmayan tek futbolcu eskiden idare ediliyordu takım ama artık bir futbolcunun mücadele eksikliğini bile rakip iyi kullanıyor. İşte Trabzonspor bütün iyi niyetine rağmen bu konuda çok sıkıntı çekti.