1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ŞAMPİYONLUK DERDİNDE OLMALIYIZ!
ŞAMPİYONLUK DERDİNDE OLMALIYIZ!

ŞAMPİYONLUK DERDİNDE OLMALIYIZ!

"Açık konuşuyorum; canımı yakanın canını yakarım."

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, bu gün yaptığı basın açıklamasında oldukça sert konuştu. Sivasspro karşılaşmasında Zokor'nın kırmızı kart görmesine ilşkin sorulan soruya, "Açık konuşuyorum; canımı yakanın canını yakarım. Kimsenin gözünün yaşına bakmam. Ben bu kulübe bir bedel ödemeye geldim; gözümü budaktan sakınmam. Ben burada olduğum sürece, hiç kimse elini kolunu sallayarak bu kulüpten içeri giremeyecek."

Takımda gerçekten kaliteli oyuncular var. Belirli bölgelerde olan yığılmalar gereken oyununun oynanmasına engel oluyor. Şimdi hedefimiz Fenerbahçe maçı. Bu durumun üstesinden geleceğiz.Ayrıca kupada da sonuca ulaşmak istiyoruz.

Fener maçında onlara fayda verebilecek gerginliklerden uzak durmalıyız. 95-96 döneminde yaşananlarda bende vardım. Tekrar söylüyorum onlar bizim düşmanımız değil rakibimizdir. Taraftarımız sağduyulu olmaya çağırıyorum. Daha çok maçımız olacak daha çok şampiyonluklara oynayacağız biz bunun derdinde olmalıyız.

Ben burada nasıl başarılı olunurun derdindeyim. Ben şunun sözünü veriyorum en iyi takımı yaratacağım ve başarılı olacağım. Ama benim szilerden taraftarlardan bir isteğim var bana 3 ay bir kredi verin.

Bu bölümde sorular cevaplanıyor...


Trabzonsporda ki en önemli sıkıntı ?

Yabancı sayısının fazla olması bizi farklı tercihlere yöneltiyor. Trabzonsporun 7-8 oyuncusu belli olmalıdır. Bu yüzden bazı oyunculardan vazgeçeceğiz. Oyuncuların bazı kırılganlıkları var onları düzeltip iyi yola gireceğiz. Beni tanıyan bilir gözü kara bir adamım cesaretim var bana vereceğiniz 3 aylık sürede istediklerimi yapacağız. Bir şeyleri değiştirmek için 3 ay oldukça kısa ancak en iyi puanı toplayıp en iyi yerde bitirmek istiyoruz.

Benim elimde bir terazi var yerli yabancı ayrımı yok. Irk, din, dil ayrımı olmaz önemli olan adam olmasıdır. Küme düşmek kelimelerini ağza almak bile benim fıtratımda yoktur bunu konuşmak bile yersiz. Oyuncularla ilgili olarak iyi oyuncular oynar kenarda beklemez. Bamba ve Zokora milli takımlarının değişmezleridir. Ayrıca Zokora ceza da alacak. Burası büyük bir kulüp burada ödül olduğu gibi ceza da olacak.

Giray meselesinde bir yerden başlaması gerekirdi. Milli bir oyuncu ve Sivasspor'da oynatmak istedik ve oynadı. İyi oyuncu oynar.

Taraftarlarımız demokratik eylemlerini her zaman yapabilirler. Ancak şunu söylemeliyim ben burada işimi yapmalıyım kupalar kazanıp başarılı olmak zorundayım

Şike konusunda ise bir şey söylemeyeceğim ben işimi yapmam gerek nasıl başarıya ulaşırız bunu yapmam gerek.

Futbolcuların alacakları olduğuna dair dedikodu yalan. Ben oyuncularla her zaman konuşuyorum. Tolga'yla da konuştum böyle bir sorun yok. Bizim yapımıza uygun oyuncuları seçeceğiz. Oyuncuların duygusal kırılganlıkları var.

Ben politika yapmıyorum buraya bu şekilde gelmek beni üzdü. Şenol abi ve Ünal abi benim için çok değerli ve özel insanlar. Ben geçmişe yönelik olarak kimseye bir şey söyletmem ben de söylemem. Ben bundan sonrası için varım.

Taraftara yönelik olarak onlar haklı inişlerimiz ve çıkışlarımız var. Bu yüzden kredi istedik. Fenerbahçe maçı ne çok gergin ne de yumuşak geçecek. Gereken oyun yapısını göstereceğim.

Belli bölgelerde olan yığılmaları düzelltikten sonra önümüzdeki yıl gereken ve istediğimiz takımı kuracağız.

Bu arada Halil'in eşinin ciddi bir sağlık sorunu var bu yüzden kendisi izinli olarak Almanya'ya gitti.

Oyuncunun yaşlısı genci olmaz kim iyi ise o oynar. Ben 10 yıllık ya da 5 yıllık takım kuracağım ve takımın çatısını oluşturacağım İki önemli Ümit Milli oyuncuyu da takıma kattım. Zeki, Karmil, Yasin, Soner gibi isimleri takıma kazandıracağız.

Tolunay Kafkas'ın bu açıklamalarından sonra basın toplantısı sona erdi.