1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Samsun'da Devlet Övünç Madalyası Töreni
Samsun'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Samsun'da Devlet Övünç Madalyası Töreni

Samsun'da bir şehit yakını ve üç gaziye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan...

A+A-

 Samsun'da bir şehit yakını ve üç gaziye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen devlet övünç madalyaları ve beratları verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Milletvekili Orhan Kırcalı, askeri ve mülki erkan ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Törende konuşan Vali Şahin, Türkiye'nin ateş çemberinin ortasında olduğunu, gelişen demokrasisiyle, kalkınmasıyla örnek bir performans sergilerken bu değerlere yönelik saldırıların son dönemlerde arttığına işaret etti. Herkesin buna şahit olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle konuştu:

"Türkiye içinde bazı terör odakları, dışarıda onları kullanan bazı çevreler, ülkemizi istikrarsızlaştırmak, demokrasimize darbe vurmak, kalkınmamızı engellemek istiyor. Onun için de tüm dünyanın birçok yerinde görülen benzer terör saldırılarının benzeri geçtiğimiz günlerde Ankara'da yaşandı. 35 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 127 vatandaşımızın yaralandığı bu menfur saldırı hepimizi derinden yaraladı. Erkek-kadın, genç-yaşlı, Kürt-Türk, Alevi-Sünni 79 milyon vatandaşımız bu saldırıların hedefi olmuştur. Bu saldırı terör örgütünün alçak yüzünü bir kez daha göstermiştir."

Saldırının hedefinin millete korku salmak, Türkiye'yi hedefinden ve kutlu yürüyüşünden vazgeçirmek olduğunu ifade eden Şahin, şunları kaydetti:

"Bunu asla başaramayacaklar. Terörü maşa olarak kullananlar, masumların kanı üzerinden hesap görmek isteyenler, Türkiye'ye diz çöktüremeyecekler. İnşallah millet olarak bu sıkıntıları atlatacak yeni Türkiye'yi hep birlikte inşa edeceğiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütüne karşı yapılan operasyonlar devam ediyor. Orada terörle mücadele eden güvenlik güçlerini tebrik ediyorum. Allah'ın yardımı, milletin duası onlarladır. Devlet ve millet olarak terör musibetinin üstesinde geleceğimize yürekten inanıyorum."

 Konuşmasının ardından şehit polis memuru Samet Keleş'in övünç madalyasını babası Saffet Keleş'e veren Vali Şahin, gazi Komiser Yardımcısı Hakkı Başkaya, gazi polis memuru Mücahit Arslan ve gazi Piyade Uzman Çavuş Şahin Güner'e övünç madalyalarını takdim etti.