1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Samsun'da Sel Faciası!
Samsun'da Sel Faciası!

Samsun'da Sel Faciası!

6 ölü var...

A+A-

Ülkenin büyük çoğunluğu yaz sıcakları ile boğuşurken; Samsun sele teslim oldu. Kenti harabeye çeviren selde hayatını kaybedenlerin sayısı 6'ya yükseldi.Kentte yapılan çalışmalarda daha önce 2 çocuk cesedinin çıkarıldığı Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde yer alan 450 haneli TOKİ Kuzey Yıldızı konutlarının bodrum katlarından, bir baba ile 2 oğlunun cesetleri çıkarıldı.


Söz konusu cesetler arama kurtarma çalışmalarına yardımcı olmak üzere Amasya'dan kente gelen dalgıç ekibi tarafından bulundu. Bulunan şahısların isimleri şöle: Baba Kenan Yazıcı, oğulları Mücahit Yazıcı ve Bedirhan Yazıcı.


Daha önce aynı sitede 1,5 yaşındaki Hüseyin Yılmaz ile 5 yaşındaki ağabeyi Abdullah Yılmaz'ın cesetlerine ulaşılmıştı. Kirazlık mevkisinde yer alan akaryakıt dolum tesisleri yakınında da henüz kimliği belirlenemeyen bir kadın cesedi bulunmuştu.METREKAREYE 48,5 KİLOGRAM YAĞIŞ


Samsun'da meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybeden iki çocuğun cesetlerine ulaşıldı.


Samsun'un merkez Canik ilçesinde dün gece sabaha kadar kesintisiz devam eden sağanak yağış sonucu Mert Irmağı taştı. Taşan ırmak yerleşim yerleri ve sanayi sitelerini sular altında bıraktı. Kuzey Yıldızı TOKİ Konutları'nın zemin ve bodrum katları da sular altında kaldı.


Burada apartman görevlisi olarak görev yapan Recep ve eşi Hüsnüye Yılmaz sel sularından kurtulurken, çocukları 3 yaşındaki Abdullah ile 1.5 yaşındaki Hüseyin sular altında kaldı. Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin saatlerce süren çalışmaları sonucunda Abdullah ve Hüseyin'in cesetlerine ulaşıldı. Yılmaz ailesinin komşuları ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.


TOKİ konutlarında 3 kişilik bir ailenin daha kayıp olduğu öğrenildi."OLAĞANÜSTÜ BİR YAĞMUR"


Vali Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TOKİ konutlarındaki çalışmaları inceledi. İki çocuğunu kaybeden Recep Yılmaz'ı teselli eden Vali Aksoy yaptığı açıklamada, "Gece 23.30 sıralarında Canik ilçemizin kırsal kesiminde başlayan yağmur, kent merkezini de etkiledi. TOKİ konutlarında özellikle alt katları su bastı. Bodrum katta insanların olduğu yönünde bilgi var. Bütün ekiplerimiz büyük bir özveri içinde çalışıyor. Saat 02.00 - 04.00 arasında yaklaşık 1 metrekarelik bir alana 48.5 kilogram yağmur yağdı. Bu, mevsim ortalamasının çok üstünde ve olağanüstü bir yağmur. Bölgemizde ciddi bir tahribat oluşturdu" dedi.