1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Samsunspor'da toplu istifa şoku!
Samsunspor'da toplu istifa şoku!

Samsunspor'da toplu istifa şoku!

Kulübü Biz Değil Adnan Zengin Yönetiyor...

A+A-

 Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden Kırmızı-Beyazlılar, toplu istifalarla sarsıldı. 8'i asi, 16'sı yedek üye, denetleme ve disiplin üyeleri de dahil olmak üzere 29 yönetici bugün düzenledikleri basın toplantısı ile istifa ettiklerini duyurdu.


Asil üyelerden Genel Sekreter Haluk Tan, As Başkan Tarık Cengiz, Futbol Şube Sorumlusu Cahit Kaya, Sağlık İşleri Sorumlusu Can Aydın, Yatırım ve Proje Sorumlusu Selçuk Kemeröz, Halkla İlişkilerden Sorumlu Aykut Çepni, Yurt Dışı Sorumlusu Adem Çakır ve Yönetim Kurulu üyesi Murat Yıldız ile 16'sı yedek üye, denetleme ve disiplin üyeleri Başkan Kazım Yılmaz ve Genel Koordinatör Adnan Sezgin'i hedef aldı.

Yöneticiler adına açıklama yapan Tarık Cengiz, "Başkan Kazım Yılmaz'ın antidemokratik yönetim anlayışı, Yönetim Kurulunu ve Kulübümüzün 46 yıllık geleneklerini hiçe sayması, Genel Kurul'da delegelerimize verilen sözlerin yok sayılarak ısrarla hayata geçirilmemesi, Samsunsporumuzun Süper Lige çıkmasında ve Sayın Başkanın kendisinin ve mevcut yönetim kurulunun göreve gelmesinde pay sahibi olan insanlara sırt çevirmesi üzerine bu kararı üzelerek almış bulunuyoruz. Dileriz ki bu istifamız sayın Başkana bir uyarı olur ve Samsunspor'umuzu geleneklerimize ve tüzüğümüze uygun bir şekilde yönetir. Büyük hayallerle ve ideallerle başladığımız bu kutsal görevlerimizden istifa ettiğimizi açıklıyor ve büyük Samsunspor'umuza bu zorlu yolda sonsuz başarılar diliyoruz" dedi.

KULÜBÜ BİZ DEĞİL ADNAN ZENGİN YÖNETİYOR

Adnan Sezgin'in kendisini yönetim üzerinde gördüğünü ileri süren Tarık Cengiz, "Alınan oyuncuları biz yöneticiler olarak basından öğrendik. Futbolcularla yapılan sözleşmeler ödenen paralar konusunda bizim hiçbir bilgimiz olmadı. Biz yöneticiler olarak Adnan Sezgin'in ne kadar maaş aldığını da bilmiyoruz. Kulübü biz değil Adnan Sezgin yönetiyor" diye konuştu.

Samsunspor'da yaklaşık 20 gün öncede Futbol Şube Sorumlusu Suat Çakır, yönetim kurulu üyeleri Hasan koç ve Hakan Özcan'da istifa etmişti.