1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sandık dışı kalan Ak Partililerle buluştu!
Sandık dışı kalan Ak Partililerle buluştu!

Sandık dışı kalan Ak Partililerle buluştu!

AK Parti'de 3 dönem kuralı ile bu seçimde bir çok isim sandık dışı kaldı 11. Cumburbaşkanı Abdullah Gül Seçimlerden sonra ilk hamlesini yaparak bu isimlerle bir iş adamının organize ettiği iftar yemeğinde buluştu Hangi isimlerin orda olduğu belli oldu.

A+A-

Bir iş adamı tarafından organize edilen iftar yemeğine, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Sanayii eski Bakanı Nihat Ergün, Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin, TBMM İdare Amiri Ömer Faruk Öz, eski milletvekilleri Abdülkadir Aksu, Necati Çetinkaya, Salih Kapusuz, Mücahit Fındıklı, Mehmet Tekelioğlu, Zeki Karabayır, Şükrü Ayalan, Necdet Budak, Ruhi Açıkgöz, Kemalettin Göktaş katıldı. 1 saat sürfen iftar yemeğin in ardından herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gül, sabah Meclis'teki devlet törenine katıldı. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Çiçek'in makamında 55 dakika görüşme yaptı. Cenaze namazı için Kocatepe'ye gitti. Buradan ayrılan Gül, AKP eski İzmir Milletvekili olan Mehmet Tekelioğlu'nun evine geçti. İftar saatine kadar kız kardeşinin evinde kaldı.