1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şanlıurfa’ya iki füze düştü!
Şanlıurfa’ya iki füze düştü!

Şanlıurfa’ya iki füze düştü!

Yerel kaynakların geçtiği bilgiye göre Suruç ilçesine bağlı Yumurtalık Köyüne iki füze düştü.

A+A-

 Düşen füzelerden birinin Yumurtalık köyünde bir evin ahırına, diğerinin ise Kobani sınır hattındaki bir köprüye isabet etti belirtiliyor.

Olayda can kaybının olmadığı belirtiliyor. Patlama sınır köylerinde çok şiddetli olarak hissedildiği ve köylülerin patlama öncesi uçak sesleri duydukları belirtildi..

Füzelerin bombardımana katılan jetlerden kazara düştüğü ihtimali üzerinde duruluyor. Yerel kaynakların verdiği bilgiye göre sınıra yakın yerlerde IŞİD'in elinde bu tür silah gücünün olmadığı ve sınır hattına düşen bu füzelerin yanlışlıkla bombardımana giden jetlerden düşmüş olabileceği belirtiliyor.

Füze patlamasından sonra Suruç'un genelinden elektrik kesintisi meydana geldiği belirtiliyor.

KAYMAKAM OLAYI DOĞRULADI

PYD kontrolündeki Kobani kentine komşu olan Suruç ilçesi Yumurtalık Mahallesi’nde akşam saatlerinde ard arda 2 patlama meydana geldi. Can kaybının yaşanmadığı patlama nedeniyle olay yerine bomba imha ekipleri sevk edildi. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, saat 22.00 sıralarında Yumurtalık Mahallesi’nde iki patlamanın meydana geldiğini, henüz cismi beli olmayan mühimmatın birinin boş araziye düştüğünü, diğerinin ise ahıra isabet ettiğini söyledi.