1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarıgül kadınlardan desteği aldı
Sarıgül kadınlardan desteği aldı

Sarıgül kadınlardan desteği aldı

Son aylarda adı yerel seçimlerde CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı ile anılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül katıldığı bir organizasyonda önemli açıklamalar yaptı.

A+A-

 İstanbul'da işler karışıyor! CHP'de Gürsel Tekin'in büyükşehir için aday adaylığını ilan ederken aynı saatlerde bir açıklamada Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'den geldi. Sarıgül, Kurban Bayramı'nda çifte bayram yaşanabileceğini söyleyerek, aday adaylığı için önemli bir adım attı. Sarıgül, İstanbul'u MHP başta olmak üzere sağ partilerin oylarıyla kazanma hesapları yapıyor.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Hareketi'nin desteklediği Sıcak Eller Derneği üyesi kadınlarla biraraya geldi. Yerel seçimlerde sandıkları Sıcak Eller Derneği üyesi kadınlara emanet eden Sarıgül, salondan büyük alkış aldı. Kadınlar da Mustafa Sarıgül'e İstanbul'un temsili anahtarlarını ve bir İstanbul tablosu hediye etti.

"ÇARE BELLİ KİMSE SÖYLEMİYOR"

Salonu dolduran kadınlara seslene Sarıgül, "İstanbul çaresiz değildir ama çarenin nerede olduğunu bir türlü söylemek istemiyorlar. Onların da canları sağolsun. Çare ben değilim. Çaremiz önce Allah'ımız sonra yurttaşlarımız. Sizden rica ediyorum hiçbir siyasi parti ayrımı yapmayın. Bayrağımıza bağlıysa, inançlarımıza saygı gösteriyorsa herkesle el ele kol kola omuz omuza olacağız" dedi.

"SARIGÜL'E DESTEK VERECEKLER"

Yerel seçimlerin yaklaştığını söyleyen Sarıgül, "Büyük gün yaklaşıyor ama o büyük günde bilesiniz ki AK Parti'ye oy veren yurttaşlarımız büyük bir gönül rahatlığı ile bize oy verecekler. Milliyetçi Hareket Partisi'ne, Anavatan Partisi'ne oy verenler tercihlerini bizden yana kullanacaklar. Şırnakta, Diyarbakır'da, Nusaybin'de Güneydoğu'nun dört bir yanında gördüğüm manzaraya göre oradaki kardeşlerimiz de bize oy verecekler. Kime verecekler biliyor musunuz CHP gençlik kollarının Türkiye'ye emaneti olan Mustafa Sarıgül ve arkadaşlarını destekleyecekler" diye konuştu.

Mustafa Sarıgül, hakkında yapılan eleştirileri de hatırlatarak, "Bazıları bizim aleyhimizde kitaplar hazırlatıyorlarmış, kampanyalar yapmak üzere hazırlanıyorlarmış. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar altın fakir olmaz. Büyük bir inançla, gayretle, azimle bismillah diyerek çıktığımız bu kutlu yolculuğu Allahım hayırlı eylesin. Bu güzel yolculukta sandıkları önce Allahıma sonra da size emanet ediyorum. Bütün sandıklara Sıcak Eller sahip çıkacak" şeklinde konuştu.

"GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI"

Sargül, "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşüyor musunuz" sorusuna, "Kurban bayramı yaklaşıyor. Hayırlı bir gün. Kurbanlarımızı keseceğiz. İnançlarımızın gereğini yerine getireceğiz. Bayramlaşmamız devam edecek. Kurban bayramı aynı zamanda çifte bayram olabilir. Hem siyasal açıdan hem inançlarımız açısından güzel bir bayram olabilir" diyerek yanıt verdi.

Mustafa Sarıgül, CHP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklayan Gürsel Tekin ile ilgili olarak ise "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yurttaş aday olabilir. Her yurttaşın adaylığını büyük saygı ile karşılıyorum" ifadelerini kullandı.