1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sarkozy'nin Evini Polis Bastı!
Sarkozy'nin Evini Polis Bastı!

Sarkozy'nin Evini Polis Bastı!

Evi ve bürolarında arama yapıldığı belirtildi...

A+A-

Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin evi ve bürolarında arama yapıldığı belirtildi.SEÇİM KAMPANYASI İÇİN L'OREAL'DEN YASADIŞI PARA ALDI MI?


Dünya kozmetik devi L'Oreal'in büyük hissedarı Liliane Bettencourt'un, Sarkozy'ye 2007 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasının finansmanı için yasadışı yollardan fon aktardığı iddiaları hakkında soruşturma başlatan Bordeaux Mahkemesi soruşturma hakimleri bugün Sarkozy'nin Paris'teki evi ve işyerlerinde arama yaptırdı. Arama sonrası Sarkozy'ye ait hiçbir belgeye el konulmadığı bildirildi.ESKİ MUHASEBECİ, 150 BİN EURO'DAN SÖZ EDİYOR


2010 yılında patlak veren ve Fransa'da "Bettencourt Olayı" olarak anılan skandalda L'Oreal'ın eski patronunun, Sarkozy'ye seçim kampanyasının finansmanı için zarf içinde gizlice yüklü miktarda nakit para verdiği iddia edilmişti. Liliane Bettencourt'un eski muhasebecisi, patronunun, Sarkozy'nin 2007 yılındaki seçim kampanyasının finansal sorumlusu olan Eric Woert'e elden 150 bin Euro verildiğini iddia etmişti. Aynı soruşturma kapsamında gizli tanıklar da 2007 seçim kampanyası sırasında Sarkozy'nin, Bettencourt'u birçok kez ziyaret ettiğini ve kendisinden para aldığını öne sürmüştü.


Sarkozy'nin dokunulmazlığı 16 Haziran'da sona ermişti.