1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Şartları iyileştirilecek
Şartları iyileştirilecek

Şartları iyileştirilecek

Trabzonspor'un yerli isimlerle yoluna devam etmesi ekonomik anlamda büyük rahatlık sağladı. Teknik sorumlu Hami Mandıralı'nın aldığı ücret diğer teknik adamlardan çok daha düşük. Aylık 30 bin lira alan Hami Mandıralı; Mancini'den 40, Bilic ve Ersun Yanal'

A+A-

Trabzonspor yönetimi, teknik adam konusunda yerli isimlere yönelince büyük bir ekonomik tasarrufta bulundu. Sezona Mustafa Akçay ile giren İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimi bu isme yıllık 1 milyon 200 bin lira ödeyecekti. Akçay 8 aylık çalışması karşılığında 800 bin lira kazandı. Akçay'ın yerine gelen 'Kral' lakaplı Hami Mandıralı'nın aldığı ücret ise özellikle Mancini, Bilic ve Ersun Yanal'ın kazandıklarına göre çok düşük. Mandıralı 30 bin liradan, yıllık 360 bin liraya çalışıyor. Buna karşılık Mancini yıllık ortalama 4 milyon 250 bin euro (12 milyon 750 bin lira) kazanıyor. Yani Mancini, Mandıralı'nın yaklaşık 40 katı kadar bir ücretle sarı-kırmızılı takımı yönetiyor ve uygulamalarıyla bu kulübü başarıya taşıyamadı. Fenerbahçe'yi çalıştıran Ersun Yanal ile Beşiktaş'ın teknik sorumlusu Slaven Bilic'in ücretleri ise yıllık 1.5 milyon euro (4.5 milyon lira) olarak belirlendi.

ŞARTLARI İYİLEŞTİRİLECEK

Yanal ve Bilic, Mandıralı'dan 12 kat daha fazla kazanıyorlar. Göreve geldikten sonra takıma büyük katkı veren ve şu ana kadar sadece alınan puanlar sonucu bordo-mavili takıma 7 milyon lira kazandıran Hami Mandıralı bir de takımı ilk 4 içine soktuğu takdirde hem Avrupa'ya taşımış, hem de ligde derece alan takımın Futbol Federasyonu'nun ekstra para kazanmasına da zemin hazırlayacak. Yönetim, Mandıralı'nın ücretine zam yaparak yeni sözleşme imzalamayı düşünüyor.