1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şeb-i Arus Töreni!
Şeb-i Arus Töreni!

Şeb-i Arus Töreni!

Bakanlar Konyada...

A+A-

Mevlana'nın ölümünün 738'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılmak için Konya'ya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Anemon Otel'in açılışına katıldı.

 


Mevlana'nın ölümünün 738'inci yıldönümü nedeniyle düzenlenen Şeb-i Arus törenine katılmak için Konya'ya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya Anemon Otel'in açılışına katıldı. Açılışta konuşan Bakan Davutoğlu, son dönemlerde otellerde büyük bir kalite devrimi yaşandığını söyledi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ise Manisa merkezli olan Anemon Otel'in açılışına katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurguladı. Türkiye genelindeki Anemon Otellerin açılışlarına genellikle katıldığını vurgulayan Arınç, bu otel zincirinin başarılı bir hizmet verdiğini kaydetti.

 

Türkiye'ye yılda 30 milyon turist geldiğini ve kazancın 30 milyar dolar olduğunu savunan Arınç, "Bugün Antalya bölgesinin ve Türkiye'deki belli turizm merkezlerinin ne kadar güçlü yatak kapasitesine ve Türkiye'deki hizmet sektörünün Avrupa ülkelerinden bile kat kat ne kadar üstün olduğunu giderek yaşayarak görebilirsiniz" dedi. Arınç, 3-4 yıl önce Yunanistan'a gittiğini, Atina'da kaldığı çok yıldızlı bir oteldeki hizmetten, Türkiye'deki 4 yıldızlı bir oteldeki hizmetin fersah fersah daha üstün olduğunu gördüğünü anlattı. Arınç, "Yani biz fersah fersah daha ilerdeyiz. Bugün pek çok yerde otelcilik hizmetlerinde ve tüm turizm hizmetlerinde, hizmet sektöründe Türkiye çok iyi bir noktada" diye konuştu