1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 'Seçilmişleri Atanmışlara Kul Etmeyiz'
'Seçilmişleri Atanmışlara Kul Etmeyiz'

'Seçilmişleri Atanmışlara Kul Etmeyiz'

Başbakan Erdoğan konuştu...

A+A-
Kısıklı'daki evinde dinlenen Başbakan Erdoğan, partisinin Gençlik Kolları kongresine telekonferans yöntemiyle katıldı.

AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi'ne telekonferans yöntemiyle katılan Erdoğan, ''Bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. Sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz'' diye konuştu. 

Geçen hafta ikinci ameliyatını geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılan AK Parti İl Gençlik Kolları Kongresi'ne telekonferans yöntemiyle katıldı. 

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle: 

''26 Kasım'da geçirdiğim operasyonun nihai aşaması ve rutin parçası olan son durum nedeniyle, doktorlarımızın tavsiyesi üzerine evimde istirahata devam ediyorum. Geçen hafta içinde rutin çalışmalarımıza kısmen başladık. İnşallah bu hafta itibariyle de rutin mesaiye başlayacağız. 

81 vilayette, Türkün Kürdün Lazın çerkezin Boşnağın Sünninin Alevinin kısacısı bu ülkedeki tüm renklerin partisidir. AK parti belli zümrelerin, seçkinlerin, belli öevrelerin hele hele çetelerin partisi hiç değildir. 


'SEÇİLMİŞLERİ ATANMIŞLARA KUL ETMEYİZ' 

Hiç kimsenin önünde eğilmeyiz, hiç kimseye eyvallah demeyiz. Biz milletin emanetini taşıyoruz. TBMM'nin tasarrufunu farKlı yerlere çekenler utanç yaşar. Demokraside yasama-yürütme ve yargının görevleri bellidir. Sınırları aşan her girişim yetki gaspıdır. Biz bu ülkede hiçbir zaman gayrı meşruluğa izin vermeyiz. Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz. 

'KURUMLAR ARASINDA BİR ÇEKİŞME OLAMAZ'

Münferit hadiseleri kaşıyanlar, abartanlar, farklı mecralara çekmek isteyenler Türkiye'nin düşmanlarına hizmet etmiş olurlar. Bu ülkenin kurumları arasında bir çekişme yoktur, olamaz. Yazarları, aydınları, medyayı ve özellikle siyasetçileri daha sağduyulu davranmaya davet ediyorum. Bunu yapanlar mahçup olacaklardır. Kimse AK Parti'yi gönülden seven kesimlerin gönül dünyasını kirletemez. 

'MODERN DİNDAR BİR GENÇLİK' 

Bu ülkede geçmişte yapılan hatalarla milletimize de ülkemize de ağır bedeller ödetildi. Buna tekrar razı olamayız. Onun için en büyük yatırımı yeni nesillere yapıyoruz. İyi eğitim almış, bilgi ve hikmetle donanmış bir gençlik için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Modern dindar bir gençlikten bahsediyorum. Diline, dinine sahip çıkan bir gençlikten bahsediyorum. '' 

MİT KRİZİYLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA 

AK Parti'nin Gençlik Kongresi'ne telekonferans ile katılıp bir konuşma yapan Erdoğan, MİT krizine ilişkin de bir açıklama yaptı. "Emniyet, asker ve istihbarat dahil tüm kurumlar uyum içinde çalışıyor" diyen Başbakan Erdoğan'ın açıklamasının satırbaşları şöyle: 

- Münferit hadiseleri kaşıyanlar, abartanlar, farklı mecralara set çekmek isteyenler ne millete ne de ülkeye hizmet etmiş olmazlar. Bunlar Türkiye'nin düşmanlarına hizmet etmiş olurlar. 

- Ne devletin kurumları ne de milletin evlatları arasında bir çatışma ve husumet yoktur, olamaz. Bu ülkenin yazarlarını, aydınlarını, medyasını ve özellikle siyasetçilerini daha sağduyulu davranmaya davet ediyorum. 

- Hükümetin ve TBMM'nin tasarrufunu, millet iradesini yüzelten adımlarını farklı yerlere çekenler büyük utanç yaşarlar. 

- Hiçbir tezgaha ve fitne girişimine izin vermeyiz.