1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Seda Sayan'dan Zuhal Topal'a şok suçlamalar
Seda Sayan'dan Zuhal Topal'a şok suçlamalar

Seda Sayan'dan Zuhal Topal'a şok suçlamalar

İşte o sözler...

A+A-

Seda Sayan; sevgilisi Erkan Çelik’in adam tutarak Zuhal Topal’ın programını karıştırttığı iddiasını yalanladı: Adama komplo kurmuşlar. Bir odada ona silah zoruyla Çelik’ten para aldığını söyletip videoya çekmişler. Odada Zuhal Topal, eşi ve Fatih Portakal da varmış. Bu yapılan; çetecilik ve organize işlere girer. Erkan’la suç duyurusunda bulunduk. Herkes iddiasını doğrulasın

 

Seda Sayan; şarkıcılığa düğün salonlarında başlayıp ardından azmedip gazinolarda assolist olan bir sanatçı. Sayan; şarkıcılıkla yetinmedi; televizyonda kadın programları yapmaya başladı. Şu sıralar evlilik programı yapan sanatçı; son günlerde kendisi gibi bir izdivaç programı sunan Zuhal Topal'ın suçlamalarıyla karşı karşıya kaldı. Topal, kendi evlilik programına aday olarak katılıp şehit protestosu yaparak ortalığı karıştıran kişinin; Sayan'ın sevgilisi Erkan Çelik'ten para aldığını iddia etmişti. Bu şahsı hiç tanımadığını belirten Sayan, konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu.

 

İşte Seda Sayan'ın Günaydın'a yaptığı açıklamalar:

 

 Televizyonculuk hayatınız nasıl başladı?

 

Kadın programlarının öncüsü benim. TV programlarına adım atışım, rahmetli Osman Yağmurdereli ile oldu. Ben Türkiye'de kadın kuşağının mucidiyim; 26 yıl olmuş. Aynı zamanda sahne hayatım da var. 14 yaşından beri sahnelerdeyim. Bazıları benim payvonlarda sahneye çıktığımı da söylüyor; öyle bir şey olsa göğsümü gere gere söylerim. Ben düğün salonlarından geldim; bu işin alaylısıyım. Güzel işler yaptığıma inanıyorum. Buralara kadar geleceğim aklıma gelmezdi.

 

 İzdivaç programlarının kaldırılması gerektiğine yönelik açıklamalar var. Ne diyeceksiniz buna?

 

RTÜK'ten bize hassasiyet göstermemiz gereken maddeler geldi; biz bunlara dikkat ediyoruz. Fakat 'Bu programlar kaldırılsın' diyenlere şiddetle karşı çıkıyoruz. Bu programlar; Esra'nın (Erol) da, benim de yaptığım şekilde yapılmalı. Bunlar olmazsa, kötü niyetli insanlar, sosyal medyadan birilerine ulaşmaya çalışacak. Müge Anlı yeni bir çete çökertti. İnsanların duygularıyla oynuyorlar, paralarını soyuyorlar. Evlilik vaadiyle insanları kandırıp paralarını çalıyorlar. Esra da, ben de programımıza katılanların TC kimlik numaralarına kadar araştırıyoruz. Biz bu işi yaptıktan sonra insanların gözü açıldı. Onun için izdivaç programları kaldırılamaz. Ayrıca ben bu programlara evlilik programı diye de bakmıyorum. Biz kadın kuşağı programı yaptığımızda da insanları evlendiriyorduk ama sonra evlilik adı altında birleşti bu format. İçinde her şey var; küsleri barıştırma, anne-babadan rıza alma, hastalara çare olma var...

 

KATİLİN HABER DEĞERİ VARDI

 

 Birkaç yıl önce programınıza bir katil çıkardığınız için çok eleştirilmiştiniz...

 

Evet programa çıkardım çünkü haber değeri vardı. Dönemin CHP'li milletvekili Aylin Nazlıaka, kulaktan dolma bilgilerle insanları sosyal medyadan galeyana getirip imza topladı. Adamın yaptığı işi meşrulaştırdığımı söyledi. Bu, benim zekamla alay etmektir. Neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum; bu işe 26 yılımı verdim. Bana anlatma fırsatı vermedi. Meclis merdivenlerinde gidip eteğini sıyırıp Ayşe Arman'a anlattı. Ayşe de beni telefonla arayıp sormadı bile. Ben canlı yayında "Bir katili programa çıkardım. Bu adamın yüzü; iyi tanıyın. 'Beni evlendirin' diyor, kendisine yeni bir eş arıyor. O da ölebilir" dedim. İftiralarla karalama kampanyası yaptılar; sponsorlarım çekildi. 'Ey Aylin Nazlıaka! Benim ekmeğimle değil; orada çalışanların ekmeğiyle oynadın. Sen bu kadar insanın içini yaktın, Allah da senin içini yaksın' dedim. Geçen gün okuyorum; "İçim yanıyor" diyor. Allah büyük, ilahi adalet var. Ben kolay kolay beddua etmem; en son bedduam Aylin Nazlıaka içindi. O kadar içten beddua ettim ki, içi yanıyor; kaçak elektrik kullandığı ortaya çıktı. Bir dön kendine bak kadın! Sen zaten mecliste botokslarıyla gündemde olan bir kadındın. Bana iftira attı, hizipçilikten CHP'den ihraç edildi. Ama ben buradayım yine çünkü ben yalan konuşmam.

 

 Zuhal Topal'ın programına katılan Zekeriya isimli kişinin, sevgiliniz Erkan Çelik'ten para alıp programı karıştırdığı iddiası ortaya atıldı. Nedir bu işin aslı?

 

Zekeriya Atak diye bir şahsa Erkan Bey'in para verip onu provoke ettiğini iddia ettiler. Çocuğu, Fox TV'de bir stüdyoya sokup 'Git orayı karıştır' demişim. Zuhal'in programı benim saatimde değil; onlar Esra ile karşı karşıyalar. Neden böyle bir şey yapalım! İftiranın da bu kadarı olmaz. Ama Allah yine kendi ayaklarına dolandırdı. Bu arkadaşımıza güya Erkan Çelik, başka isimle para yollamış. "Tüm hesaplar çıkarılsın, her şeye açığız" dedim. Ülkede adalet, yargı var. Biz bunları yazınca çocuk bizi aradı; ona "Sen bunları ispat etmek zorundasın. Beni zan altında bırakamazsın" dedim ve suç duyurusunda bulunduk. Çocuk da "Bana komplo kurdular" dedi. Erkan Çelik'ten para aldığını söylediği bir video çekmişler. Adamın iddiasına göre; odada Fatih Portakal, Zuhal Topal ve Zuhal'in eşi varmış. Masada bir de silah duruyormuş. İki adam, cebinden bir silah çıkarmış. Çocuğa, silah zoruyla bunları söyletmişler. Fatih Portakal da "Senin yüzünden haber okuyamıyorum" demiş. Bu yapılan; çeteciliğe ve organize işlere girer. Erkan da, ben de suç duyurunda bulunduk. Herkes iddiasını doğrulasın. Ben sana 26 yılımı yedirmem. Yaptıysam, 'Yaptım' diyen kadınım.