1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehidimizin biri 21 günlük evliydi!
Şehidimizin biri 21 günlük evliydi!

Şehidimizin biri 21 günlük evliydi!

Şehitlerimizden biri henüz 21 günlük evliydi...

A+A-

Hakkari Çukurca'da şehit düşen askerlerden birinin 21 günlük evli olduğu öğrenildi.

Hakkari Çukurca'da şehit düşen askerlerden biri de Uzman Çavuş Samet Kılıç'tı.

ORDU'DAKİ BABA EVİNE ACI HABER

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen askerlerden 2.5 yıllık Uzman Çavuş Samet Kılıç'ın Ordu'nun Perşembe ilçesi Soğukpınar köyündeki baba evine acı haber ulaştı.

21 GÜNLÜK EVLİYDİ

Baba Ahmet (48) ve anne Ömür Kılıç (46) adeta yıkılırken, büyük acı yaşayan aileyi yakınları teskin etmeye çalıştı. Şehit Uzman Çavuş Samet Kılıç'ın 25 Temmuz'da Merve Kılıç (24) ile hayatını birleştirdiği öğrenildi.

Oğlunun şehit haberini alan anne Ömür Kılıç, sinir krizi geçirdi. Sağlık ekipleri, şehit annesine müdahale yaptı. Baba Ahmet Kılıç'ı ise Kaymakam Küçük, Belediye Başkanı Çarkçı ve Yarbay Sarıışık teskin etmeye çalıştı.

Şehit Samet Kılıç'ın 20 önce aynı köyden Merve Kılıç ile evlendiği, 10 gün önce de eşiyle birlikte görev yerine döndüğü, şehidin kardeşi kardeşi Sercan Kılıç'ın da bir süre önce askerden geldiği öğrenildi.

Şehidin Türk bayrağı asılan baba evine çok sayıda kişi de taziye için geldi.

Ezan okunduğu sırada, “Oğlumun salasını mı veriyorsunuz. Vermeyin, söylemeyin oğlumu. Oğlumun seslerini duymuştum, maviş gözlüm, bu gerçek olamaz, yalan” diyerek ağlayan anneyi yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

İki çocuklu Kılıç ailesinin çiftçilikle geçindiği, baba Kılıç'ın okul dönemi de servis şoförlüğü yaptığı öğrenildi.