1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehidin son isteği!
Şehidin son isteği!

Şehidin son isteği!

"Bilal Peygamber Efendimizin sancağı altına gidecek"

A+A-

 Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Piyade Asteğmen Bilal Özcan'ın annesi Sadiye Özcan, oğluyla en son görüştüklerinde kendisinden dua etmelerini istediğini söyledi.

Çocuklarının hiçbir zaman durumundan şikayet etmediğini belirten anne Sadiye Özcan, En son Pazar günü telefonla görüştük, 'ben iyiyim anne, dualarınızı bizden eksik etmeyin' dedi." ifadelerini kullandı.


Hakkari Çukurca'da 24 askerin şehit düştüğü 18'inin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybeden Asteğmen Bilal Özcan'ın ailesi Bilecik'ten İstanbul'a geldi. Acılı aile İstanbul Beylikdüzü'ndeki evlerinde taziyeleri kabul etti.


Basın mensuplarının sorularını cevaplayan anne Sadiye Özcan, şehit oğullarıyla en son Pazar akşamı telefonla görüştüklerini söyledi. 'Nasılsın yavrum' diye sorduklarında iyi olduğu cevabını verdiğini belirten anne Sadiye Özcan, " 'Dua edin, duanızı bizden eksik etmeyin dedi. " diye konuştu.


Şehit çocuklarını hiçbir zaman durumundan şikayet etmediğini belirten anne Sadiye Özcan, "Hiç öyle bir şeyden bahsetmedi. Gideli de zaten öyle bir şeyden bahsetmedi. Hayır duası istedi bizden sadece. 'Anne sizin dualarınız kabul olur, dua edin dedi. Zaten her zaman öyle derdi. Her telefon açtığımızda anne dua edin. Dualardan eksik bırakmayın beni.' derdi." dedi.


Gazetecilerin, "Bilal nasıl bir çocuktu?" sorusu üzerine anne Sadiye Özcan şu cevabı verdi: "Hiç şikayetçi falan değildi. Anlatmazdı. "Bilal çok güzel iyi bir çocuktu. Abdestinde namazında birisiydi. Gittikten sonra seccade istedi. Seccade tesbih yolladık. Oralarda namazını kılmaya devam ediyordu. Anneyi babayı sayan, seven dürüst. Hiç kimseyi incitmek istemezdi."


Baba Ali Osman Özcan da çocuklarının hiçbir zaman durumdan şikayet etmediğini kendilerinin de sıkıntıya girmesin diye bu konuları çok fazla sormadıklarını belirtti.


'BİLAL PEYGAMBER EFENDİMİZİN SANCAĞI ALTINA GİDECEK'


Şehit haberini dün aldıklarını belirten Şehit Bilal Özcan'ın kayınpederi Ayhan Özdemir de, "Takdir-i İlahi. Mevla bizi onlardan daha çok seviyormuş, yanına aldı. Rabbim bizlere sabır versin. Ne mutlu böyle bir evlada. Allah razı olsun. Annesinden babasından sevenlerinden. " şeklinde konuştu.


Damadının en son görüşmesinde dua istediğini belirten Ayhan Özdemir, "Onlar peygamber efendimizin sancağı altına gidecekler. Esas o hainler üzülsünler. O hainler ebedi cehenneme gidecekler. Bizim acımız sevincimizden. Mevlam böyle evlatları herkese nasip etsin inşallah. Vatan sağolsun. Allah milletimize devletimize zeval vermesin." diye konuştu.