1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit Aileleri İdam İstedi
Şehit Aileleri İdam İstedi

Şehit Aileleri İdam İstedi

Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı

A+A-

Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Karaca bir basın açıklaması yaparak teröristlere ve onlara destek verenlere idam cezası verilmesini istedi.

Trabzon Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Karaca yaptığı yazılı açıklama ile önemli konulara işaret etti. Karaca, terör yüzünden bir çok ailenin canının yandığını belirtirken, "acımızı içimize gömeceğiz, ağlamayacağız" dedi.

 

İsmail Karaca şu açıklamayı yaptı:

 

"Bugün yine acı bir haberle uyandık. Bizler sıcacık evlerde, yatağımızda uyurken birileri; vatan bölünmesin, bayrak inmesin, ezan dinmesin diye kendilerini siper ediyor.

 

Alçakça ve haince pusular kurarak güvenlik güçlerimize saldıran teröristler asla ve asla emellerine ulaşamayacaklardır. Dün bizlerin, bugün ve yarınlarda belki başka ailelerin canları yanacak, yürekleri dağlanacak ama şehidimin geride bıraktığı yakınları olarak acımızı içimize gömüp ağlamayacak ve hainleri asla sevindirmeyeceğiz.

 

Son bir yıldır 300’ün üzerinde şehit verdik. Bu coğrafyada yaşadığımız müddetçe de vermeye devam ediyoruz. Ama içimizi en çok yakan da maalesef; terör örgütünün milletin meclisinde temsil edildiği, yerel yöneticilerinin, sözde bazı sanatçı ve akademisyenlerin teröre ve teröriste destek verdiği bir ülkede yaşıyor olmamızdır.

 

Bu kadar çok hainin yaşadığı bir ülkede de olsak bunlara asla prim vermemeliyiz.

 

Ferdi olmaktan gurur duyduğumuz büyük milletimiz adına; hükümete çağrıda bulunuyoruz.

 

Anayasa ve hukuk işletilmeli, demokrasi adına terör örgütü pkk’nın TBMM’de cirit atmasına, devletimize kafa tutmasına engel olunmalıdır.

 

Tüm vatandaşlarına şefkat ve ilgiyle yaklaşan devletimiz, terör örgütü mensuplarına ve destekçilerine karşı en sert muameleyi göstermeli; böylece, bölücü örgütün bir kısım vatandaşlarımızın temsilcisi gibi gösterilmesine fırsat verilmemelidir.

 

Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların dramını yüreğinde hisseden milletimiz; kaybettiğimiz yiğitlerimizle ilgili olayların, üçüncü sayfa haberi olarak verilmesine ve sıradan adli vaka olarak görülmesine müsaade etmemelidir. Hem demokratik tavrını yüksek perdeden göstermeli hem de sorumluluk makamında oturanlara görevlerini hatırlatmalıdır.

 

Terör örgütünün ve destekçilerinin mali kaynakları kurutulmalıdır.

 

Ve de en önemlisi terörü yapana, aleni destek verene İDAM…. İDAM….İDAM

 

Bu duygularla bir kez daha; vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza sağlık, geride kalan yakınlarına da başsağlığı diliyoruz."