1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit ailelerine müjde!
Şehit ailelerine müjde!

Şehit ailelerine müjde!

Faizsiz konut kredisi!

A+A-
GERÇEKLEŞTİRDİĞİ toplu konut projeleriyle yoksul grubundan, üst gelir grubuna kadar çeşitli gelir gruplarına yönelik konut üreten TOKİ, şehit ailelerine desteğini sürdürüyor. Konut kura çekilişlerine dahil etmeden şehit yakınlarını ev sahibi yapan TOKİ, birinci dereceden şehit yakınlarına faizsiz ve vadesiz kredi imkanı sunuyor.

277 KİŞİYE 60 BİN 100'ER LİRA
TOKİ, yıl başından kasıma kadar birinci dereceden şehit yakını olan 277 kişiye 60 bin 100'er lira faizsiz kredi sundu. Bu kredilerin toplamı ise 15 milyon 498 bin lirayı buldu. Kredinin miktarı her yıl TÜFE'ye göre güncelleniyor. Bu yıl 60 bin 100 lira olan kredinin miktarı geçen yıl 56 bin 454 lira düzeyinde bulunuyordu.  Faizsiz kredide, bir defaya mahsus hak sahibinden kredinin yüzde 2'si oranında masraf alınıyor.

Kuradan da muaf tuttu

TOKİ kurulduğu 1984'ten bu yana 13 bin 973 şehit yakınına, yaklaşık 199 milyon lira konut kredisi verdi. Ayrıca şehidin birinci dereceden yakınına TOKİ projelerinden de kurasız ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Bu kapsamdaki konut satışlarında konut bedelinin yüzde 10'u peşin ödenirken, kalan kısma, taksitler sabit olmak üzere 240 aya kadar vade uygulanıyor.