1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Şehit ateşi Trabzon’a düştü
Şehit ateşi Trabzon’a düştü

Şehit ateşi Trabzon’a düştü

İşte detaylar...

A+A-

PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı Devlet Hastanesi’nde şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Yunus Aktaş Trabzon’un Şalpazarı ilçesine kayıtlı olduğunu öğrenildi.

 

Diyarbakır Lice'de zırhlı aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Yunus Aktaş'ın evinde yas var.

 

Diyarbakır'ın Genç ile Lice ilçeleri arasında bulunan Sağgöze köyü yakınlarında teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcının, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Yunus Aktaş'ın baba evine acı haber yetkililerce verildi. Haberin verilmesi sırasında yakınları gözyaşlarını boğulurken, 112 acil ekipleri hazır bekletildi. Haberin duyulmasıyla Akyazı ilçesindeki vatandaşlar taziye için şehidin evine akın etti.3 buçuk yıldır Uzman Çavuş olan Yunus Aktaş'ın göre yeri Bitlis'ten geçici görevle Diyarbakır Lice'ye gittiği öğrenildi. 10 yıl önce babasını ve erkek kardeşini toprağa veren şehit Yunus Aktaş'ın nişanlısı Kübra Ateş ile 1 ay sonra dünyaevine girmeye hazırlanıyordu.Şehit Uzman Çavuş Yunus Aktaş'ın bugün Akyazı İlçesi Hanyatak mahallesinde defnedileceği öğrenildi.