1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit başsavcı için talimat
Şehit başsavcı için talimat

Şehit başsavcı için talimat

Şehit başsavcı için talimat

A+A-

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Alper'in trafik kazasında ölümünün ardından yazılan bazı haberler ve sosyal medya paylaşımlarıyla, FETÖ ile mücadele edenlerin itibarsızlaştırıldığı gerekçesiyle açılan soruşturmada, 32 kişi hakkında işlem başlatıldı.

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper'in trafik kazasında ölümünün ardından yazılan bazı haberler ve sosyal medya paylaşımlarıyla, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele edenlerin itibarsızlaştırıldığı gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında, "terör örgütü propagandası" suçundan hakkında işlem başlatılanların sayısı 32'ye yükseldi.

 

Başsavcı ve şoförünün hayatını kaybettiği kazada yeni gözaltı

 

Bozdağ'dan şehit başsavcı için talimat

 

Cumhuriyet internet yayın yönetmeni gözaltına alındı

 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, Başsavcı Alper'in ölümüne ilişkin yapılan haberler ve sosyal medyada yazılan mesajlar tespit edilmeye devam ediyor. Sosyal medyada paylaşım yaparak, "FETÖ propagandası" yaptıkları iddia edilenlerin sayısı 32'ye çıktı.

 

Savcılık, bu 32 şüphelinin adreslerini tespit ederek, ifadelerine başvuracak. Şüpheliler hakkında "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.