1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit Olacağını Bilmiş Gibi!
Şehit Olacağını Bilmiş Gibi!

Şehit Olacağını Bilmiş Gibi!

Mayına basıp şehit olan Burak Ulukaya'nın birkaç gün önce yazdığı Facebook iletisi, sanki kendi sonu içinmiş.

A+A-

 Şırnak'ta 4 gün önce teröristler tarafından döşenen mayının patlaması sonucu ağır yaralanan uzman çavuş Burak Ulukaya (23) tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi'nde şehit oldu. Şırnak kırsalında 19 Mayıs'ta gerçekleştirilen arazi arama tarama faaliyetleri sırasında mayına basarak ağır yaralanan Uzman Çavuş Burak Ulukaya, önce Diyarbakır Askeri Hastanesi'ne, ardından GATA Hastanesi'ne sevk edilmişti. 4 günden bu yana tedavisi süren Ulukaya'nın dün beyin ölümü gerçekleşmişti. 


Acı haber, şehidin Malatya'nın Aslanbey Mahallesi'nde yaşayan baba ocağına ulaştı. Şehidin babası Halis Ulukaya ile annesi Şengül Ulukaya'nın, oğullarının tedavisi için Ankara'da bulundukları öğrenildi. Şehit uzman çavuşun cenazesi, yarın düzenlenecek törenle toprağa verilecek. ŞEHİDİN SON MESAJI: MİLLET FUTBOLA ODAKLANMIŞ, ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN 


Şehit Uzman Çavuş Ulukaya'nın sosyal paylaşım sitesİ facebook'taki kişisel sayfasında paylaştığı bir mesaj dikkat çekti. 12 Mayıs'ta siteye giriş yapan Ulukaya, mesajında o günlerde Türkiye gündeminin Fenerbahçe-Galatasaray derbisine kilitlenmiş olmasına tepki gösteriyor. İnsanların duyarsızlığından yakınan şehit uzman çavuş, "Millet Fenerbahçe ve Galatasaray maçına odaklanmış. Bir tane şehidimiz çıksa bu kadar duyarlı olup da tepkinizi dile getirmezsiniz. Ne yazık ki burası Türkiye. Millet kafayı yemiş. Allah sonumuzu hayrede" diyor.