1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit olan 4 asker memleketlerine uğurlandı
Şehit olan 4 asker memleketlerine uğurlandı

Şehit olan 4 asker memleketlerine uğurlandı

Pe­ri­yo­dik ba­kım uçu­şu sı­ra­sın­da dü­şen he­li­kop­ter­de şe­hit olan 2’si pi­lot 4 as­ke­rin naa­şı, An­ka­ra­’da dü­zen­le­nen ce­na­ze tö­re­ni sonrası mem­le­ket­le­ri­ne gön­de­ril­di.

A+A-

Ankara Gölbaşı yakınlarında düşen helikopterde şehit olan Ahmet Duman, Hüseyin Uluçeşme, Erdinç Salkım ve Emre Acar’ın cenazeleri Kara Havacılık Komutanlığı’nda düzenlenen cenaze töreninin ardından memleketlerine gönderildi.

ARKADAŞLARI UĞURLADI

Şehit askerler için Ankara’da düzenlenen cenaze törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel, kuvvet komutanları, silah arkadaşları ve şehitlerin aileleri katıldı. Törende, şehit askerlerin özgeçmişleri paylaşıldı. Daha sonra din görevlisi tarafından şehit askerler için dualar okundu. Bu sırada şehit yakınları duygu dolu anlar yaşadı. Aileleri, şehit askerlerin silah arkadaşları teselli etti.

Törenin ardından, Kara Pilot Binbaşı Ahmet Duman, memleketi olan Kırıkkale’ye, Kara Pilot Üsteğmen Emre Acar Aydın’a, Uçak Helikopter Teknisyen Kıdemli Başçavuş Hüseyin Uluçeşme Eskişehir’e, Uçak Helikopter Teknisyen Başçavuş Erdinç Salkım ise Tekirdağ’a gönderildi.

‘BENİ BIRAKIP NEREYE...’

Evli, 1 çocuk babası Kara Hava Pilot Binbaşı Ahmet Duman’ın cenazesi Ankara’da yapılan törenin ardından cenaze aracıyla memleketi Kırıkkale’ye getirildi. Kırıkkale’deki cenaze törenine görevli çok sayıda subay ve astsubay, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. Helikopter Teknisyen Kıdemli Başçavuş Erdinç Salkım, Tekirdağ Karacakılavuz Beldesi’nde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. Şehidin eşi Özlem Salkım, “Beni bırakıp nereye gidiyorsun. Canım, bir tanem benim bak ben buradayım” diye gözyaşı döktü.

Eşinin uçuş ceketini giydi

Ev­li 3 ço­cuk ba­ba­sı Hü­se­yin Ulu­çeş­me­’nin (39) ce­na­ze­si mem­le­ke­ti Es­ki­şe­hi­r’de top­ra­ğa ve­ril­di. Ka­ra Pi­lot Üs­teğ­men Em­re Aca­r’­ın ce­na­ze­si ise Ay­dı­n’­ın Ku­şa­da­sı İl­çe­si­’ne ge­ti­ril­di. Şe­hit Üs­teğ­me­n’in uçuş ce­ke­tini gi­yen eşi Fat­ma Kıl­lı Acar, “Se­nin­le ne ha­yal­le­ri­miz var­dı” dedi.

BUGÜN GAZETESİ