1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şehit polis 19 Kasım'da evlenecekti!
Şehit polis 19 Kasım'da evlenecekti!

Şehit polis 19 Kasım'da evlenecekti!

"Volkan Sabaz'ın (22) Kocaeli'de bulunan ailesinin evinde hüzün yaşanıyor"

A+A-

Bitlis'in Güroymak ilçesindeki hain saldırıda şehit düşen polis memuru Volkan Sabaz'ın (22) Kocaeli'de bulunan ailesinin evinde hüzün yaşanıyor..


Sabaz'ın haziran ayında şark görevi için Bitlis'e gittiği 7 Ekim'de nikahlandığı ve 19 Kasım'da ise İzmit'te düğün yapacağı öğrenildi.

Kartepe ilçesi Arslanbey Atakent Mahallesi'nde oturan şehit polis Volkan Sabaz'ın ailesine Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Yüksel Toprak taziye ziyaretinde bulundu. Baba Mehmet anne Makbule ve kardeşlerine başsağlığı dileyen Toprak, ''Vatanımız, milletimiz, devletimiz sağ olsun. Bunu hiçbir zaman unutmayın, bu ülkede bu kadar şerefli insan varken şerefsizlerin hesabını soracaklardır. Sadece bunu söylemek istiyorum'' dedi.

Şehidin ağabeyi Hakan Sabaz ise kardeşinin 2009 yılında Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğünde göreve başladığını ve 2,5 ay önce de nişanlandığını, haziran ayında da şark görevinin çıktığını söyledi.

Kardeşinin 7 Ekim'de nikah kıydığını ve 19 Kasım'da da düğün yapacağını anlatan Sabaz, ''19 Kasım'da düğünü vardı, her şeyi hazırlamıştık. Bugün de konuştuk. Bana çok düğünü olacağı için heyecanlı olduğunu söylemişti. Benim içime doğmuştu böyle olacağı yapacak bir şey yok. Bundan 3 hafta önce de gelmişti düğün salonunu tutmuştuk'' dedi.

Şehit polisin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna Türk bayrağı asıldığı ve yakınlarının başsağlığına geldikleri görüldü.

Şehit polisin yarın Kartepe'de kılınacak cenaze namazının ardından Bağçeşme Mezarlığı'na defnedileceği bildirildi.


Bülent Emen'in Lapseki'deki evine ateş düştü


Bitlis'in Güroymak ilçesindeki hain saldırıda şehit olan Bülent Emen'in (37), Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki evine ateş düştü.

Yaklaşık 1,5 yıl önce Güroymak'a tayini çıkan ve ailesini daha önce görev yaptığı Lapseki'de bırakıp görev yerine giden Emen'in şehit olduğu haberini, eşi Fatma Emen'e Emniyet yetkilileri verdi.

Acı haberi alınca büyük üzüntü yaşayan kadını, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Lapseki Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sarı ve polis memurunun daha önce birlikte çalıştığı arkadaşları, aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin evine büyük bir Türk bayrağı asıldı.

Fatma Emen ile oğlu Bahadır (11) ve kızı Eylül (6), Emniyete ait bir araçla, memleketleri Balıkesir'in İvrindi ilçesine götürüldü.

Polis memuru Emen'in yaklaşık 10 yıl Lapseki'de görev yaptığı, Gelibolu'da kısa bir süre çalıştıktan sonra da Güroymak'a gittiği öğrenildi.