1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şehitlere Saygı maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda?
Şehitlere Saygı maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda?

Şehitlere Saygı maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda?

'Şehitlere Saygı Maçı' ile bu akşam futbol ailesi şehitler için bir araya geliyor. Karşılaşma da Süper Lig'de oynayan yerli ve yabancı oyunlar bu karşılaşmada görev alacak. Peki Şehitlere Saygı maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda canlı y

A+A-

Son dönemde yaşanan terör olayları karşısında bir araya gelen futbol ailesi, 22 Aralık Perşembe günü Spor Toto Süper Lig'de forma giyen yerli ve yabancı futbolcuların katılacağı, "Şehitlere Saygı Maçı" adıyla gerçekleştirilecek dayanışma gecesi düzenleyecek.

 

Cumhurbaşkanlığının himayesinde, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in koordinasyonunda yapılacak maç, Vodafone Arena'da gerçekleştirilecek. Karşılaşmaya Süper Lig takımlarında forma giyen her takımdan birer yerli ve yabancı futbolcu katılacak. Müsabakada elde edilecek tribün gelirleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığıyla Beşiktaş ve Kayseri'de gerçekleştirilen terör saldırısında şehit ve gazi olanların ailelerine bağışlanacak.

 

Etkinlikle ilgili gerçekleştirilen basın toplantısına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim katıldı.

 

Şehitlere Saygı maçı bu akşam saat kaçta hangi kanalda?

 

"Devlet millet el ele hep beraber tribüne" sloganıyla Vodafone Arena'da 22 Aralık Perşembe günü yapılacak maç, saat 20.00'de başlayacak. Mücadele TRT 1, TRT SPOR'dan canlı olarak ekranlara gelecek. Ayrıca diğer televizyon kanalları da TRT frekansı üzerinden maçı yayınlayabilecek.

 

Bakan Kılıç: Asla onlara bu fırsatı vermeyeceğiz

 

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, terör karşısında sporun birleştirici gücüne vurgu yaparak, terör örgütlerinin amacına ulaşamayacağını belirterek, "Dünyadaki hiçbir ülke 30'a yakın statla tesisleşme hamlesi içinde olmadı. Bunlar, kararlılıkla devam edecek. Terörün, hainlerin istediği, bizim birbirimize düşmemiz, yatırımları durdurmamız ve gelecek yürüyüşümüzdeki umudumuzu kırmaktır. Asla onlara bu fırsatı vermeyeceğiz." açıklamasında bulundu.

 

Fatih Terim: Vicdani görevlerimizi de yerine getirmek zorundayız

 

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, vatan uğrunda hayatlarını kaybedenler için vatandaşlık ve vicdani sorumluluklarını yerine getirmek zorunda olduklarını bildirdi.

 

Şehitlerin emanetlerini korumanın vazifeleri olduğunu anlatan Terim, şöyle devam etti:

 

"Şehitlerimizin emanetlerini koruyup, onları kollayarak, sadece vatandaşlık değil vicdani görevlerimizi de yerine getirmek zorundayız. Bu caniliği yapanların ve bunda payı olanların, inandıkları her neyse onun içinde boğulmalarını diliyorum."