1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ŞENER ANTALYA KAMPINDA... İŞTE AÇIKLAMALAR
ŞENER ANTALYA KAMPINDA... İŞTE AÇIKLAMALAR

ŞENER ANTALYA KAMPINDA... İŞTE AÇIKLAMALAR

Trabzonspor başkanı Sadri Şener Antalya kampına gitti. Ekibin antrenmanını izleyen Şener burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

A+A-

Trabzonspor başkanı Sadri Şener Antalya kampına gitti. Ekibin antrenmanını izleyen Şener burada basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Takımın ligin ikinci yarısında şampiyonluk hedefi için sonuna kadar mücadele edeceğine inandığını vurgulayan Şener, “İlk devrede büyük maçlar dışında iyi futbol sergileyemedik. İkinci yarıda bunu telafi edeceğimizi umuyorum. Transferde istediğimiz gibi yerli oyuncu bulamıyoruz. 2013 yılının bize uğur getirmesini diliyorum” dedi.

Şener şunları söyledi: “İlk yarıda iyi sonuçlar alamamamıza rağmen önümüzdeki rakiplerimizin de benzer sorunlar yaşaması nedeniyle ara fazla açılmadı. Yine şampiyonluğa oynamak için bütün gücümüzde çaba sarfedeceğiz. Kupada da aynı şekilde uğraşacağız. Herkesin ifade ettiği gibi iyi bir takımımız var. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş karşısında çok iyi oynuyoruz. Ama diğer maçlarda böyle olmuyor. İkinci yarıda bunları telafi edeceğimizi umuyorum. Hocamız Türk oyuncu istiyor. Geçen günlerde Samet Aybaba’nın ‘70 milyonluk ülkeden bir sol bek bulamıyoruz’ diye açıklaması oldu. Dediği doğru. İstemek farklı, bulmak farklı şey. Türk santrafor yok. Yine de bakıyoruz. Elden biraz oyuncu çıkartmamız gerekecek. Bir taraftan da maç programına bakıyoruz. Ocak ayınca 3 günde bir maçımız var. Bu durumda mevcut kadro ucu ucuna denk geliyor. Zokora ile Bamba, Afrika Uluslar Kupası’nda. Bunun cezalısı, sakatlığı var. Hocalar ne diyecek bilmiyoruz yarın kendileriyle konuşacağız. Yabancı oyunculardan Alanzinho ve Henrique Şenol Güneş’in bilgisi dahilinde kampa geciktiler. Colman’ın ise her yıl olduğu gibi habersiz geç kaldı. Yardımcı antrenör eksikliği gördük ve Şenol hocaya bir yardımcı almasını söyledik. Kendisi de Ünal Karaman olmasını istedi”

Şener, Aziz Yıldırım ile İstanbul’da karşılaşmalarıyla ilgili bir soruya ise, “Ben çıkıyordum o geldi. Görmedim. Sonra garsonlar söyleyince baktım” cevabını verdi.

Şener, Yıldırım’ın 1461 Trabzon ile oynayacakları kupa maçı için Trabzon’a gideceğinin hatırlatılması üzerine ise, “Buyursun gelsin. Trabzon da Türkiye Cumhuriyeti’nin bir şehri. Herkes gelebilir” yorumunu yaptı.

Sadri Şener, “Yeni yılda adaletin tecelli edeceğine inanıyor musunuz?” şeklindeki bir soruya ise, “Ben hep onu düşünüp yatıp kalkıyorum. İnşallah tecelli eder. Mutlaka ilahi adalet tecelli eder. Kimsenin hakkı da kimseye geçmez” cevabını verdi.